دومین اهدای عضو سال 96 استان بوشهر همزمان با روز ملی اهدای عضو صورت گرفت/ سلام دوباره دو هم‌وطن به زندگی

6 خرداد 1396
مسئول مرکز فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: همزمان با روز ملی اهدای عضو، اهدای زندگی دومین برداشت عضو سال جاری در بیمارستان سلمان فارسی بوشهر صورت پذیرفت.

علیرضا باقری در رابطه با انجام این عمل خداپسندانه گفت: با اقدام خداپسندانه خانواده جانباز سرافراز زنده‌یاد احمد مصطفوی که به علت سقوط از ارتفاع دچار مرگ مغزی شده بود زندگی دوباره به دو بیمار در انتظار پیوند بخشیده شد.
باقری افزود: پس از انجام آزمایش‌های لازم و اعلام قطعی مرگ مغزی توسط تیم ویژه پیوند با رضایت خانواده و اهدای کلیه‌ و کبد وی 2 بیمار نیازمند به عضو لبخند دوباره‌ای به زندگی زدند.
سلام دوباره دو هم‌وطن به زندگی
کارشناس مرکز فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز گفت: با انجام موفقیت‌آمیز عمل، کلیه زنده‌یاد مصطفوی به آقایی از استان خوزستان و کبد وی به آقایی از استان فارس پیوند زده شد.
منوچهر نعمتی اظهار داشت: هم‌اکنون شمار زیادی از بیماران نیازمند پیوند عضو در لیست انتظار به سر می‌برند و به‌سختی هزینه‌ها و رنج بیماری را تحمل می‌کنند و این در حالی است که خداوند با دادن فرصت به برخی افراد برای بخشیدن حیات دوباره به این بیماران لذت شیرین بخشش را نصیب آنان می‌کند.

انتهای پیام/م.پ 1025

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.