سرپرست مرکز بهداشت بوشهر مطرح کرد؛ ضرورت ساماندهی وضعیت بهداشتی بیمارستان‌های بوشهر

3 تير 1396
سرپرست مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: ساماندهی زباله‌های عفونی، آب و ایمنی مواد غذایی و کنترل دفع فاضلاب در بیمارستان‌های شهرستان بوشهر ضروری است.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر، مهندس حسن فخرایی ظهر چهارشنبه در نشست هم‌اندیشی کارشناسان بهداشتی اظهار داشت: ضرورت دفع بهداشتی پسماندها، سالم‌سازی آب شرب توزیعی، پایش مراکز عرضه مواد غذایی و نظارت بر دفع بهداشتی مواد و نیز نقش سازمان‌های مرتبط به‌منظور اصلاح فرآیند تولید، نگهداری و امحاء پسماند مهم است و بهینه‌سازی شرایط کنونی شهرستان برای این امر ضروری است.
وی افزود: دبیرخانه کمیته بیمارستان، آموزش‌های لازم به کارشناسان بهداشت محیط بیمارستان‌ها و متولیان امر را در دستور کار خود قرار داده و این امر مستلزم مساعدت سازمان‌های مرتبط و متولی به‌منظور رفع نواقص بهداشتی در حوزه‌های امحاء پسماندهای عفونی، پایش آب شرب و نظارت بر امنیت غذایی است.
سرپرست مرکز بهداشت شهرستان بوشهر بیان کرد: با توجه به مشکلات عدیده واحدهای ارائه‌دهنده خدمات سلامت به‌ویژه بیمارستان‌ها در حوزه پسماند و نقش سازمان‌های همسو، به لحاظ اصلاح فرآیند، بسیار حیاتی بوده و تخلفات بهداشتی در کمیسیون ماده ۹۰ در حوزه درمان مورد رسیدگی و تعزیر قرار می‌گیرد.
وی اضافه کرد: با توجه به مخاطرات زیست‌محیطی و انسانی، در این راستا نشست هم‌اندیشی با حضور کارشناسان بهداشت محیط بیمارستان‌ها، حفاظت محیط‌زیست، نظام پزشکی و مدیریت پسماند شهرداری در سالن اجتماعات مرکز بهداشت برگزار شد.

انتهای پیام/ ا.س- 3000
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.