18 هزار متر فضای بهداشتی دیر نوسازی شد

5 ارديبهشت 1397
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر گفت: در دولت تدبیر و امید 18 هزار مترمربع فضای بهداشتی و درمانی در این شهرستان نوسازی و بهسازی شد.

مهندس احمد آخوندی افزود: در شهرستان دیر 20 پزشک عمومی و دندان‌پزشک، 16 مرکز خدمات جامع سلامت و پایگاه سلامت، 5 پایگاه اورژانس و 10 خانه بهداشت فعال هستند.
وی اضافه کرد: این شهرستان برای ارتقای سلامت مردم شهری و روستایی گام‌های مطلوب و شایسته‌ای برداشته است طوری که در سال گذشته 130 هزار ویزیت توسط پزشکان مراکز خدمات جامع سلامت و 743 بار دهگردشی در همه روستاهای شهرستان انجام گرفت.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان دیر اظهار داشت: در زمان حاضر 100 درصد از خانوارهای این شهرستان زیرپوشش ارائه طرح خدمات نوین سلامت قرار دارند که 480 هزار خدمت در این طرح انجام‌شده است.
وی اضافه کرد: در سه مرکز خدمات جامع سلامت کلینیک دندان‌پزشکی دایر است و به مردم خدمات می‌دهد و کلینیک سیار دندان‌پزشکی نیز در روستاها فعال است.
مهندس آخوندی نقش افراد خیر در ارتقای سلامت را مهم دانست و افزود: افراد خیر و اصحاب رسانه کمک کنند تا برای ارتقای سلامت مردم در زمینه تقویت بیمارستان، خرید تجهیزات، احداث مرکز درمانی و خانه‌های بهداشت گام‌های خوبی برداریم.
وی با اشاره به افتتاح بیمارستان دیر در اردیبهشت‌ماه سال گذشته یادآور شد: با توجه به خدمات ارایه‌شده تلاش می‌شود همه بخش‌های این بیمارستان راه‌اندازی و مردم از خدمات کامل آن بهره‌مند شوند.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر در پاسخ به کمبود آمبولانس در آبدان گفت: این شهر یک دستگاه آمبولانس دارد و با توجه به اینکه در نزدیکی دو پایگاه فوریت‌های پزشکی و امدادی دوراهک و جاشک واقع است یک آمبولانس کافی است.

انتهای پیام/ ح.ن 3050
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.