آموزشگاه بهداشت اصناف در کنگان راه‌اندازی شد

16 تير 1397
در راستای ارتقای سطح آگاهی متصدیان و کارکنان مراکز تهیه، توزیع و فروش مواد غذایی و اماکن عمومی آموزشگاه بهداشت اصناف توسط بخش خصوصی و با مجوز دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر در شهر کنگان راه‌اندازی شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان؛ با توجه به اینکه برخی تخلفات بهداشتی مشاهده گردیده در صنوف تهیه، توزیع، فروش و عرضه مواد غذایی ناشی از عدم اطلاع کارکنان این واحدها از اصول و مقررات بهداشتی می‌باشد و بر اساس ماده 8 آیین‌نامه اجرایی قانون اصلاح ماده 13 قانون مواد خوردنی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی مصوب سال 79، یک واحد آموزشگاه بهداشت اصناف توسط بخش خصوصی و با مجوز دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر در شهر کنگان راه‌اندازی شد.
بر اساس ماده 8 آیین‌نامه اجرایی قانون اصلاح ماده 13 قانون مواد خوردنی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی و بندهای ماده 2 دستورالعمل اجرایی بازرسی مراکز مواد غذایی، کلیه کارکنان مراکز و اماکن مشمول این آیین‌نامه اعم از دایم، پاره‌وقت، موقت، فصلی یا افرادی که تازه استخدام‌شده‌اند موظفند گواهینامه معتبر پایان دوره آموزشی بهداشت اصناف را پس از ثبت‌نام در این آموزشگاه و شرکت در کلاس‌های آموزشی دریافت نمایند.
بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و با توجه به تعداد بالای شاغلین در مراکز مواد غذایی و اماکن عمومی مقررشده این موضوع بر اساس برنامه زمان‌بندی اجرا گردد، به‌گونه‌ای که در 6 ماهه اول سال 97 این برنامه در سطح شهرهای کنگان، بنک و روستاهای حومه اجرا گردد.
در صورت موفقیت‌آمیز بودن برنامه، در شش‌ماهه دوم با تمهیداتی که در نظر گرفته خواهد شد این برنامه در سیراف و روستاهای تابعه هم اجرایی خواهد شد.
امید است با توجه به اینکه برنامه شش‌ماهه اول 97 فعلاً بر الزام متصدیان و یکی از کارکنان جهت اخذ گواهی متمرکز گردیده است، در سال‌های آتی کلیه کارکنان شاغل در مراکز و اماکن نسبت به اخذ این گواهی اقدام نمایند.
بنابراین از کلیه متصدیان مراکز تهیه، عرضه و فروش مواد غذایی و اماکن عمومی مشمول (شامل آرایشگاه، هتل، مسافرخانه، مهمان‌پذیر و اماکن اقامتی، پانسیون‌ها، خوابگاه‌ها، مهدکودک‌ها استخر، آسایشگاه سالمندان و معلولین) و همچنین بوفه داران مدارس و بیمارستان‌ها، کارکنان آبدارخانه، آشپزخانه و کمپاس های خوابگاه‌های کارگری شرکت‌ها و... درخواست می‌شود جهت ثبت‌نام و اخذ گواهینامه پایان دوره آموزشی به این آموزشگاه به آدرس کنگان خیابان جمهوری اسلامی (فرمانداری) جنب چاپخانه طاها آموزشگاه بهداشت گستر کنگان مراجعه نمایند در ضمن مدت اعتبار گواهینامه صادره 3 سال می‌باشد.
انتهای پیام: م.س/3070
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.