موزه تاریخ پزشکی خلیج‌فارس ثبت بین‌المللی شد/ گزارش تصویری

31 شهريور 1397
موزه تاریخ پزشکی خلیج‌فارس بوشهر به‌عنوان دومین موزه پزشکی کشور در شورای بین‌المللی موزه‌ها ثبت شد.

این موزه که وابسته به دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با مشارکت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری است، پس از اخذ مجوزهای رسمی و ثبت به‌عنوان موزه توسط کمیته بین‌المللی موزه‌های دانشگاهی شورای بین‌المللی موزه‌ها به‌عنوان دومین موزه پزشکی کشور به ثبت رسید.
عضو هیأت اجرایی کمیته بین‌المللی موزه‌های دانشگاهی ایران در گفت‌وگو با خبرنگار وب‌دا در بوشهر، گفت: موزه تاریخ پزشکی خلیج‌فارس بوشهر در شورای بین‌المللی موزه‌ها به‌عنوان دومین موزه پزشکی کشور به ثبت رسید.
فاطمه احمدی اضافه کرد: این موزه که وابسته به دانشگاه علوم پزشکی بوشهر است به‌عنوان هفتمین موزه دانشگاهی کشور در شورای بین‌المللی موزه‌ها به ثبت رسیده است.
وی با اشاره به اهمیت موزه‌های دانشگاهی در جامعه، افزود: برای ثبت موزه در شورای بین‌المللی موزه‌ها دارابودن چارت سازمانی دریکی از دانشگاه‌ها و اخذ مجوزهای لازم از اداره کل موزه‌های سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری الزامی است که این موزه باارزش شرایط لازم را داشت و با پیگیری‌های انجام‌گرفته از طرف مسئولان موزه این مهم در مدت‌زمان کوتاهی صورت گرفت.
احمدی تصریح کرد: پیش‌ازاین موزه ملی تاریخ پزشکی، موزه تربیت‌معلم دانشگاه مشهد، موزه تاریخ طبیعی دانشگاه شیراز، موزه مقدم دانشگاه تهران، موزه نگارستان دانشگاه تهران و موزه فنی مهندسی دانشگاه خواجه نصیر نیز در کمیته بین‌المللی موزه‌های دانشگاهی ثبت‌شده‌اند.
موزه تاریخ پزشکی خلیج‌فارس با دارا بودن اشیا با ارزش تاریخی از دوران عیلامیان تا قرن اخیر از شنبه تا پنج‌شنبه از ساعت 8 الی 13 در عمارت تاریخی دهدشتی واقع در خیابان انقلاب کوچه انقلاب 22 به‌صورت رایگان پذیرای علاقه‌مندان است.
سایت موزه تاریخ پزشکی خلیج‌فارس بوشهر: http://www.medhistory.ir
لینک موزه تاریخ پزشکی در شورای بین‌المللی موزه‌ها:
 http://university-museums-and-collections.net/bushehr/the-persian-gulf-museum-of-history-of-medicine
انتهای پیام/ م.آ 2031
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.