آغاز اجرای طرح آهن یاری و توزیع ویتامین D در مدارس شهرستان دشتی

30 مهر 1397
به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی در آیینی با حضور مدیران شبکه بهداشت و درمان و آموزش‌وپرورش شهرستان دشتی اجرای طرح آهن یاری و توزیع ویتامین D در مدارس شهرستان دشتی آغاز شد.

معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی در این آیین گفت: یکی از عواملی که همواره سلامت زنان را تهدید می‌کند، کم‌خونی، فقر آهن و کمبود هموگلوبین است.
مهندس پرویز احمدی گفت: کاهش قدرت یادگیری، افت تحصیلی، خستگی زودرس، ضعف و سرگیجه، کاهش توان کاری و مقاومت بدن و افزایش احتمال ابتلا به بعضی از بیماری‌ها از عوارض عمده کمبود آهن و کم‌خونی فقر آهن است.
احمدی با اشاره به اهمیت ویتامین D در سلامتی افراد افزود: کمبود ویتامین D باعث پوکی استخوان، نرمی استخوان، راشیتیسم و کاهش سطح ایمنی بدن می‌‌شود و امروزه نقش این ویتامین در پیشگیری از بیماری‌های غیر واگیر ازجمله دیابت، بیماری‌های قلبی-عروقی، انواع سرطان‌ها و MS ثابت‌شده است.
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی خاطرنشان کرد: این دو طرح به‌منظور کاهش شیوع کمبود آهن، کم‌خونی و فقر آهن در دختران و پسران نوجوان استان و کاهش شیوع ویتامین D اجرا می‌گردد.
وی تصریح کرد: کلیه دختران مقطع متوسطه اول و دوم در استان بوشهر تحت پوشش برنامه آهن یاری هفتگی و مکمل یاری ماهیانه مگا دوز ویتامین D هستند.

انتهای پیام/ ؟؟؟؟؟

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.