کبابی متخلف در دیّر تعطیل شد

13 فروردين 1398
معاون شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر گفت: یک واحد کبابی در بندر دیّر که کباب غیربهداشتی تهیه و عرضه می‌کرد پس از طی مراحل قانونی تعطیل شد.

حسین ناظمیان پور در حاشیه بازدید مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی جمع خبرنگاران گفت: ارتقای هرچه بيشتر سطح بهداشت و تأمین سلامت و امنيت غذايي مردم یک وظیفه است و در این راستا نظارت و پايش‌هاي مستمر از مراكز تهيه و توزيع مواد غذايي در دستور کار شبکه بهداشت و درمان قرار دارد.
وی گفت: كارشناسان بهداشت محيط شبکه بهداشت و درمان در ادامه روند نظارتی، یک واحد کبابی در بندر دیّر را به دليل عدم رعايت موازين بهداشتي و پس از طی مراحل قانونی پلمپ کردند.
معاون شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر بابیان اینکه باکسانی که امنیت و سلامت مواد غذایی را به مخاطره اندازند بدون اغماض برخورد قانونی می‌شود گفت: این واحد کبابی علاوه بر مشکلات بهداشتی، اقدام به افزودن جوش‌شیرین در تهیه مایه کوبیده می‌کرد که در نمونه‌برداری و آزمایش‌های انجام‌شده این تخلف مثبت گزارش شد.
وی افزود: استفاده غیرمجاز از جوش‌شیرین در تهیه مایه کباب‌کوبیده در رستوران‌ها و کبابی‌ها ممکن است که علاوه بر مشکلاتی که به علت خنثی کردن اسید معده در گوارش و هضم غذا، باعث عدم جذب برخی از فلزات مفید در بدن شود.
ناظمیان پور اضافه کرد: افزایش زمینه جذب فلزات سنگین و سرطان‌زا و ایجاد اختلال در جذب آهن، فسفر و کلسیم از دیگر مضرات افزودن جوش‌شیرین به مایه کباب‌کوبیده است.
وی تصریح کرد: شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه مشکل بهداشتی با سامانه تلفنی 190 تماس گرفته و شکایت خود را مطرح کنند.

انتهای پیام/ ح ن- ۳۰۵۰

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.