سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی خبر داد: بهره‌مندی 85 درصد سالمندان شهرستان دشتی از برنامه خدمات نوین سالمندان از ابتدای طرح تاکنون

7 مهر 1398
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی از پوشش 85 درصدی خدمات سالمندان این شهرستان خبر داد.

 مهندس پرویز احمدی در جلسه کمیته راهبردی سلامت سالمندان شهرستان دشتی که به مناسبت بزرگداشت هفته سالمندان برگزار شد افزود: افزایش جمعیت سالمندی روندی روبه رشد دارد و هم‌اکنون درصد سالمندی شهرستان دشتی 9.7 درصد بوده که از درصد سالمندی استان و کشور بالاتر است.
وی تصریح کرد: در آینده‌ای نه‌چندان دور آمار سالمندی بسیار بیشتر از این خواهد شد.
مهندس احمدی با اشاره به تغییر الگوی شیوع بیماری‌های غیر واگیر و در معرض خطر بودن سالمندان گفت: مراقبت از سالمندان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بوده و سوق دادن دیدگاه مردم به سمت ایجاد دوران سالمندی فعال و پویا یکی از اصول مهم در تغییر نگرش‌ها نسبت به دوره سالمندی است.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی بیان داشت: 85درصد جمعیت سالمندان شهرستان دشتی ازنظر کنترل عوامل خطر سالمندی مانند سقوط، افسردگی، سوء‌تغذیه، فشارخون و دیابت مورد ارزیابی قرارگرفته‌اند.
تمام تلاش خود را می‌کنیم تا سالمندانی فعال و پویا با کمترین ناتوانی داشته باشیم
کارشناس برنامه سالمندان شبکه بهداشت و درمان دشتی گفت: هدف از اجرای برنامه‌ها و مراقبت‌های ویژه سالمندان، تنها افزایش طول عمر و امید به زندگی نبوده بلکه می‌خواهیم سالمندانی فعال و پویا با کمترین ناتوانی و وابستگی داشته باشیم که این هدف با کنترل عوامل خطر سالمندان امکان‌پذیر است.
آسیه محمدی ضمن تشریح خدماتی که از سال 95 در پایگاه‌ها و خانه‌های بهداشت شهرستان دشتی در جهت ارتقای سلامت سالمندان و کاهش تعداد سالمندان آسیب‌پذیر انجام‌شده است افزود: هفته سالمندان فرصتی مناسب جهت حساس سازی سالمندان و مردم و مسئولین به نیازها و مراقبت‌های سالمندی و آموزش سبک زندگی سالم با پیگیری و فراخوان فعال و ارائه خدمات سالمندی به سالمندان ناتوان در منزل است.

انتهای پیام/ م ا- کد 3040

اخبار دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در کانال اطلاع رسانی ما دنبال کنید

https://chat.whatsapp.com/EY7jegBw69PIpld7SHn6wN

 

 

 

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.