سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی: لزوم رعایت استانداردها در جمع‌آوری و امحای پسماندهای عفونی

9 مهر 1398
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی بر لزوم رعایت استانداردها در جمع‌آوری و امحای پسماندهای عفونی تأکید کرد.

مهندس پرویز احمدی در جلسه بررسی راهکارهای علمی و عملی مدیریت پسماندهای عفونی شهرستان گفت: پسماندهای بیمارستانی و پزشکی می‌تواند خطرات فراوانی را برای سلامت مردم به وجود آورد، بنابراین رعایت استانداردهای لازم در زمینه جمع‌آوری، حمل و امحای این پسماندها و توجه ویژه به ضوابط و معیارهای زیست‌محیطی در این زمینه حائز اهمیت است.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی در این جلسه که با حضور پزشکان، دندان‌پزشکان و ماماهای بخش خصوصی شهرستان دشتی برگزار شد اظهار داشت: تعامل و هماهنگی مطب‌ها و مراکز بهداشتی درمانی خصوصی با مجموعه بهداشت و درمان با نظارت حفاظت محیط‌زیست در امر جمع‌آوری و امحای پسماندهای عفونی حائز اهمیت و گامی مهم در جهت حفظ و ارتقای سلامت افراد خواهد بود.
به مفاد دستورالعمل مدیریت پسماندهای عفونی توجه جدی صورت گیرد
مسئول واحد بهداشت محیط و حرفه‌ای شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی نیز با ارائه گزارشی از روند جمع‌آوری و امحای پسماندهای عفونی شهرستان گفت: تفکیک پسماندهای عفونی در مبدأ امری لازم و ضروری است و بر حسب نوع پسماند می‌بایست جمع‌آوری آن طبق ضوابط و مقررات خاص خود صورت گیرد.
مهندس علی باغبانی افزود: در امر جمع‌آوری، حمل و امحای پسماندهای عفونی توجه جدی به مفاد دستورالعمل مدیریت پسماند و رعایت نکات ذکرشده در این دستورالعمل ضروری و حائز اهمیت است.
در این جلسه کار امحای پسماندهای مطب‌ها و مراکز درمانی خصوصی شهرستان دشتی، با امضای قراردادی به یک شرکت خصوصی واگذار شد.

انتهای پیام/ م ا- کد ۳۰۴۰

اخبار دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در کانال اطلاع رسانی ما دنبال کنید

https://chat.whatsapp.com/EY7jegBw69PIpld7SHn6wN

 

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.