رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر خبر داد : برپایی بیمارستان صحرایی در شهنیا

5 بهمن 1398
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر از راه‌اندازی بیمارستان صحرایی در روستای شهنیا خبر داد.

احمد آخوندی در حاشیه جلسه هماهنگی استقرار بیمارستان صحرایی در روستای شهنیا گفت: با همکاری بسیج جامعه پزشکی استان بوشهر، بیمارستان صحرایی در ایام‌الله دهه مبارک فجر سال جاری در روستای شهنیا راه‌اندازی خواهد شد.
وی با تقدیر از بسیج جامعه پزشکی استان بوشهر افزود: این بیمارستان به مدت 3 تا 4 روز در دهه مبارک فجر و با همکاری سپاه سیدالشهدا شهرستان دیّر و شبکه‌های بهداشت و درمان شهرستان‌های جم، عسلویه، کنگان و همچنین بیمارستان‌های توحیدجم، نبی اکرم (ص) عسلویه، امام خمینی (ره) کنگان و امام هادی (ع) شهرستان دیر در روستای شهنیا بخش بردخون برپا می‌شود.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر بابیان اینکه خدمات تخصصی مختلف و متناسب با نیاز مردم در این بیمارستان ارایه می‌شود اضافه کرد: پزشکان بسیجی در تخصص‌های زنان، اطفال، داخلی، اورتوپدی، چشم، اورولوژی و ... با حضور در بیمارستان تخصصی صحرایی خدمات موردنیاز به‌صورت رایگان به اهالی منطقه ارایه می‌دهند.
وی عنوان کرد: علاوه بر ارایه خدمات رایگان تخصصی پزشکی، خدمات مامایی، پرستاری، دارویی و همچنین مشاوره تغذیه و روان‌شناس بالینی نیز به‌صورت رایگان به متقاضیان ارایه می‌شود.
آخوندی ادامه داد: خدمات دندانپزشکی نیز با حضور دندان‌پزشکان بسیجی و استقرار یونیت‌های ثابت و کلینیک‌های سیار دندانپزشکی از دیگر برنامه‌های بیمارستان صحرایی خواهد بود.
وی برپایی بیمارستان صحرایی توسط بسیج جامعه پزشکی را در امتداد رشادت‌ها و ایثارگری‌های آنان در هشت سال دفاع مقدس دانست و گفت: کادر بهداشت و درمان به‌ویژه پزشکان و پرستاران بسیجی همواره در خدمت به‌نظام مقدس جمهوری اسلامی و برای سربلندی این نظام تلاش و کوشش فراوانی داشته‌اند که خودکفایی در تولید برخی از داروها و واکسن‌ها نشانه این تلاش و فعالیت است.
وی تصریح کرد: همکاری با بسیج جامعه پزشکی استان و قدردانی از حضور این ایثارگران مایه مباهات و موجب استمرار خدمات‌دهی به مردم محروم منطقه خواهد بود و این وظیفه‌ای همگانی است.
انتهای پیام/ ح ن- 3050

اخبار دانشگاه علوم پزشکی بوشهر را در کانال اطلاع رسانی ما دنبال کنید

https://chat.whatsapp.com/DMVSnqaN4f3LE5jqIuGJrI

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.