دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر: بستری 376 بیمار در بخش‌های کرونایی در بیمارستان‌های استان/ثبت 6 فوتی جدید

8 تير 1400
دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر گفت: تعداد بیماران بستری در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر در تاریخ سه شنبه 8 تیر ماه، 376 نفر است.

دکتر سعید کشمیری در مصاحبه با خبرنگار وبدا دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار کرد: در 24 ساعت گذشته 98 بیمار جدید در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر بستری‌شده‌اند که از این تعداد ابتلای 62  مورد به کرونا مثبت، قطعی است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: خوشبختانه در شبانه‌روز گذشته 90  بیمار نیز باحال عمومی خوب از بیمارستان‌های استان بوشهر ترخیص شده‌اند، که از این تعداد 65  نفر از آنها مثبت قطعی بوده‎اند.
وی با بیان اینکه هم اکنون 45 نفر در بخش مراقبت‌های ویژه می‌باشند افزود: از این مجموع موارد بستری در بخش‌های ویژه کرونایی، 17 نفر در وضعیت حاد این بیماری قرار دارند.
دکتر کشمیری درباره نتایج موارد فوتی ناشی از کرونا در استان بوشهر که تا به امروز اعلام شده است، بیان کرد: متاسفانه امروز 6 مورد فوتی ناشی از ابتلا به کرونا، 4 آقا  با 66، 62، 48 و 45 سال سن با سابقه بیماری زمینه ای کلیوی، قلبی و فشار خون و 2 خانم با 57 سال سن  با سابقه بیماری زمینه ای دیابت و فشار خون و 40 سال سن بدون سابقه بیماری در استان بوشهر به ثبت رسید.
وی افزود: تا کنون  1258  نفر از ابتدای شیوع کرونا در استان بوشهر به علت ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده اند.
دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر خاطرنشان کرد: از آغاز شیوع کرونا تاکنون 52295  نفر در استان بوشهر به این ویروس مبتلا شده‌اند.
دکتر کشمیری بیان کرد: طبق رنگبندی جدید سامانه ماسک از 9 تیرماه تعداد 9 شهرستان استان قرمز و پر خطر و فقط شهرستان بوشهر در وضعیت نارنجی و خطرناک قرار دارد.
وی افزود: شهرستان های دیلم،گناوه و جم از وضعیت نارنجی به قرمز تبدیل شده و افزایش شهرستان‌های قرمز استان زنگ خطری محسوب می‌شود که نیاز به تشدید شرایط رعایت پروتکل‎‌های بهداشتی را دارد.
انتهای پیام/ ز.ح.1027

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.