معاون بهداشت شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم: ۱۷ درصد از فوتی‌های شهرستان دیلم در سال گذشته مرگ قطعی ناشی از بیماری کرونا بوده است

26 تير 1400
معاون بهداشت شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم گفت: ۱۷ درصد از فوتی‌های شهرستان دیلم، مرگ قطعی ناشی از بیماری کرونا بوده است.

انتقام عزیز زاده در گفت‌وگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم اظهار داشت: رنگ وضعیت بیماری کرونا در دیلم، جدیداً نارنجی شده و طی هفته گذشته ۵۴ مورد مثبت شناسایی‌شده است
معاون بهداشت شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم افزود: از ۱۸۸ مورد کل مرگ‌های اتفاق افتاده در شهرستان دیلم در سال ۱۳۹۹، ۲۸ مورد (۱۷ درصد) با میزان بروز ۹٫۸ مورد در ۱۰ هزار نفر جمعیت بیماری قطعی کرونا بوده است.
انتقام عزیز زاده مطرح کرد: از ۲۸ مورد مرگ ناشی از کرونا ۱۴ مورد مرد و ۱۴ مورد زن بوده که ۲۵ مورد یعنی ۸۹ درصد دارای بیماری‌های زمینه‌ای بوده‌اند.
وی اضافه کرد: همچنین از این موارد ۲۱ مورد سالمند و سن بیشتر از ۶۰ سال داشته‌اند و ۶ مورد نیز با سن ۳۰ تا ۵۹ سال و میانسال بوده‌اند.
عزیز زاده گفت: در گروه سنی نوجوانان (۱۸-۵ سال) و جوانان (۲۹-۱۸) مورد مرگ ناشی از بیماری کرونا در شهرستان دیلم نداشته‌ایم و تنها یک مورد نوزاد ۲۵ روزه بوده که از طریق مادر مبتلا، آلوده شده بود.
انتهای پیام/م.ب-۳۰۶۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.