دبیر دبیرخانه پدافند غیرعامل دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر: پدافند غیرعامل به معنی کاهش آسیب با بهره‌گیری غیرنظامی است

12 آبان 1400
دبیر دبیرخانه پدافند غیرعامل دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر گفت: پدافند غیرعامل به معنی کاهش آسیب با بهره‌گیری غیرنظامی است.

به گزارش روابط عمومی اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر، دکتر عبدالرحیم دادجو گفت: پدافند غیرعامل به معنای کاهش آسیب‌پذیری در هنگام بحران، بدون استفاده از اقدامات نظامی و صرفاً با بهره‌گیری از فعالیت‌های غیرنظامی، فنی و مدیریتی است.
رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر افزود: در حال حاضر عمده‌ترین هدف پدافند غیرعامل، ایمن‌سازی و کاهش آسیب‌پذیری زیرساخت‌های مورد نیاز مردم است تا به‌تدریج شرایطی را برای امنیت ایجاد نماید. این‌گونه اقدامات مهم در اکثر کشورهای دنیا یا انجام‌شده و یا در حال اقدام است.
دکتر دادجو بیان داشت: این اقدامات در حوزه سلامت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به‌صورت برنامه‌ریزی‌شده و با استخراج و شناسایی تهدیدات متعارف و غیرمتعارف و با استفاده از ابزارهای ملی ارزیابی ایمنی زیر سازه‌های مرتبط با کارگروه‌ها (در حوزه سلامت مراکز بهداشتی و درمانی) و ارزیابی ظرفیت‌ها و آسیب‌پذیری به‌وسیله بررسی جامع خطر و تدوین نقشه خطرپذیری ساماندهی شده است.
وی خاطرنشان کرد: رویکرد دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در پدافند غیرعامل به‌گونه‌ای بوده که رسالت و چشم‌انداز خود را در این امر مهم می‌داند و اقدامات مناسب و مؤثری را در زمینه‌های مختلف پدافند غیرعامل انجام داده و یا در دست اقدام دارند.
دکتر دادجو اظهار کرد: گرامیداشت هفته پدافند غیرعامل در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، با شعار «پدافند غیرعامل، ایران پایدار» فرصت ارزشمندی برای فرهنگ‌سازی و نهادینه شدن پدافند غیرعامل است.
انتهای پیام /زن ۵۰۰۰


آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.