امام‌جمعه جم: سفیدپوشان عرصه سلامت شهرستان جم تجلیل شدند/ مجمع خیرین سلامت شهرستان جم راه‌اندازی شود

20 آذر 1400
در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه جم به مناسبت سالروز ولادت حضرت زینب کبری (س) و روز پرستار از سفیدپوشان عرصه سلامت تجلیل شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان جم، امام‌جمعه جم در خطبه‌های نماز جمعه این شهر  با تبریک ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار اظهار داشت: انتخاب روز ولادت حضرت زینب (س) به‌عنوان روز پرستار، اقدام و هدیه‌ای بزرگ از سوی معمار کبیر انقلاب امام خمینی (ره) بود که به جامعه سفیدپوش حوزه سلامت داده شد و در تقویم نام گزاری شد.
حجت‌الاسلام محمد محمدی با اشاره به اینکه از واژه پرستار می‌توان دو برداشت مختلف داشت افزود: یک برداشت اختصاصی برای پرستارانی که در شبکه‌های بهداشت و بیمارستان‌ها فعالیت کرده و برداشتی دیگر پرستارانی است که از پدر، مادر، فرزند و شوهر خود در منزل مراقبت می‌کنند که باعث شده خوشبختانه فرهنگ سپردن کهنسالان به خانه‌های سالمند در سطح استان بوشهر کم رنگ باشد.
وی با تأکید بر اینکه مقوله سلامت از مسائل اولیه زندگی بشر است خاطرنشان کرد: مجموعه بهداشت و درمان در حوزه‌های پیشگیری، کنترل، درمان و رهگیری بیماران به خصوص افراد مبتلا به کرونا کار بزرگی انجام دادند.
مجمع خیرین سلامت شهرستان جم راه‌اندازی شود
امام‌جمعه جم خواستار تشکیل مجمع خیرین سلامت در شهرستان شد و افزود: تعدادی از جوانان و کارکنان حوزه سلامت در جم با تشکیل یک مجموعه خیریه ،اقدامات پزشکی و درمانی اولیه را در منازل افراد ناتوان و سالمند انجام می‌دهند و نیاز است که مردم و خیرین به کمک این تشکل‌ها بروند و از آن‌ها حمایت مادی و معنوی داشته باشند.
در نماز جمعه این هفته با حضور فرماندار، امام‌جمعه، رئیس شبکه بهداشت و درمان و رئیس بیمارستان توحید جم از تعدادی از پرستاران شاغل در شبکه بهداشت و درمان و بیمارستان توحید جم به نمایندگی از جامعه بزرگ پرستاری جم تقدیر شد.
همچنین از خانواده‌های مرحوم علی آگاهی بهورز بازنشسته و مرحومه فاطمه فیروزی پرستار شاغل در شبکه بهداشت و درمان جم نیز تجلیل شد.
در حاشیه این مراسم، نمایشگاه عکس از اقدامات شبکه بهداشت در ایام کرونا برقرار و ایستگاه سلامت نیز از سوی بسیج جامعه پزشکی جم دایر بود.

انتهای پیام/ م.م 3020

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.