سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر: مراکز تجمیعی واکسیناسیون در همه شهرستان‌های استان بوشهر در تعطیلات عید نوروز فعال است

25 اسفند 1400
سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: در تعطیلات عید نوروز، مراکز تجمیعی واکسیناسیون در همه شهرستان‌های استان بوشهر فعال است.

دکتر قاسم برجوئی فرد ظهر چهارشنبه در نشست با خبرنگاران اظهار داشت: بر اساس برنامه‌ریزی انجام‌شده در همه شهرستان‌های استان بوشهر یک مرکز تجمیعی در ایام نوروز فعال است.
وی تصریح کرد: در مرکز استان نیز ۲ مرکز تجمیعی واکسن از ساعت هفت صبح تا ۱۴ و از ساعت ۱۶ تا ۲۲ شب فعال و آماده تزریق واکسن هستند.
سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: با توجه به نزدیک شدن به تعطیلات عید نوروز اما مراکز تجمیعی واکسیناسیون در استان تعطیل نیستند.
وی بیان کرد: مسافران نوروزی که واکسیناسیون خود را کامل نکرده‌اند یا زمان انجام نوبت دوم و سوم آن‌ها فرا رسیده است می‌توانند برای دریافت خدمات به مراکز واکسیناسیون استان بوشهر مراجعه کنند.
دکتر برجوئی فرد اضافه کرد: با استقرار یک دستگاه اتوبوس آمبولانس به‌عنوان ایستگاه سلامت از ۲۹ اسفند تا پنجم فروردین تلاش شده ضمن انجام آزمایش فشار و قند خون زمینه تزریق واکسن کرونا نیز فراهم شود.
وی افزود: با توجه به وضعیت آب و هوایی مناسب و وجود سواحل زیبا خلیج‌فارس و امکانات تفریحی و گردشگری پیش‌بینی شده در ایام تعطیلات نوروزی مسافران زیادی به استان بوشهر سفر کنند.
تدوین دستورالعمل اسکان و اقامت مسافران نوروزی
سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به تدوین دستورالعمل اسکان و اقامت مسافران نوروزی افزود: شیوه‌نامه لازم برای اسکان مسافران در مدارس به آموزش‌وپرورش ارائه شده و برای مدارس با ۱۵ کلاس امکان اسکان ۷۵ نفر فراهم است و بیش از این تعداد تخلف و زمینه شیوع ویروس کرونا را فراهم می‌کند.
دکتر برجوئی‌فرد اضافه کرد: با توجه به برگزاری نمایشگاه‌های بهاره در نقاط مختلف استان انتظار می‌رود برای کاهش تجمعات زمان برپایی نمایشگاه‌ها افزایش یابد تا از تجمع مردم کاسته شود.
۳۴.۳ درصد از جمعیت استان بوشهر دوز سوم واکسن کرونا تزریق کرده اند
سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: ۳۴.۳ درصد از جمعیت استان بوشهر دوز سوم واکسن کرونا تزریق کرده‌اند.
وی بیان کرد: در زمان حاضر ۲۸۸ هزار و ۹۸۶ نفر از جمعیت استان بوشهر نسبت به تزریق نوبت سوم واکسن خود اقدام کرده‌اند.
ایمنی ۱۰۰ درصدی با تزریق سه دوز واکسن کرونا
سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: برای رسیدن به ایمنی ۱۰۰ درصدی باید به‌طور حتم سه دوز واکسن کرونا تزریق شده باشد.
دکتر برجوئی‌فرد با بیان اینکه ضرورت واکسیناسیون کودکان علیه بیماری کرونا اظهار داشت: حدود هفت درصد از کودکان بوشهری واجد شرایط علیه کرونا واکسینه شده‌اند.
سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: تنها ۶.۹ درصد از کودکان رده سنی پنج تا ۱۲ سال استان بوشهر واکسینه شده‌اند.
وی افزود: با توجه به فروکش کردن پیک ششم انتظار می‌رود والدین با حساسیت بیشتری نسبت به تزریق واکسن به فرزندان خود اقدام کنند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: در زمان حاضر یک میلیون و ۸۳۵ هزار و ۴۲۶ دوز واکسن در استان بوشهر تزریق شده است.
دکتر برجوئی‌فرد افزود: ۸۱۲ هزار و ۱۹۷ معادل ۸۴.۴ درصد دوز اول، ۷۳۴ هزار و ۲۴۳ دوز معادل ۷۶.۹ درصد دوز دوم و ۲۸۸ هزار و ۹۸۶ نفر معادل ۳۴.۳ درصد نیز دوز سوم در استان بوشهر تزریق شده است.
وی گفت: در زمان حاضر هیچ‌یک از شهرستان‌های استان در وضعیت قرمز خیلی پرخطر کرونایی قرار ندارند و ۲۰ درصد در وضعیت آبی کرونایی، ۲۰ درصد نارنجی و ۶۰ درصد نیز در وضعیت زرد هستند و این نشان از کاهشی شدن روند شیوع ویروس است.
دکتر برجوئی‌فرد اضافه کرد: تعداد بیماران بستری در آغاز پیک ششم کرونا در هفته نخست اسفند امسال ۲۷۰ نفر بود که با کنترل و مهار این پیک اکنون تعداد بستری‌های بخش کرونایی به ۸۳ بیمار رسیده است.
ساده‌انگاری زمینه شیوع سویه دوم امیکرون را فراهم می‌کند
سرپرست معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به سویه دوم امیکرون خاطرنشان کرد: اکنون سویه اول امیکرون مهار شده و ساده‌انگاری زمینه شیوع سویه دوم امیکرون را فراهم می‌کند از این نظر لازم است شیوه‌نامه بهداشتی رعایت شود.
وی با بیان اینکه پیشگیری مقدم بر درمان است اظهار داشت: تنها راه مقابله با بیماری کرونا و سویه اومیکرون تزریق واکسن و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی است.
تزریق نوبت چهارم واکسن کرونا برای افراد دارای نقص ایمنی
سرپرست معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از تزریق نوبت چهارم واکسن کرونا برای افراد دارای نقص ایمنی خبر داد و خاطرنشان کرد: کسانی که متقاضی سفر خارجی هستند باید با ارائه مدارک سفر و تعهد کتبی، نوبت چهارم و پنجم واکسن خود را تزریق کنند.
انتهای پیام/ م.غ ۱۰۲۳
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.