سرپرست بیمارستان شهید صادق گنجی برازجان خبر داد؛ درمان بیرون‌زدگی دیسک مهره های کمر با انجام عمل لیزر برای اولین بار در استان بوشهر انجام شد

1 شهريور 1401
سرپرست بیمارستان شهید صادق گنجی برازجان گفت: درمان دیسک مهره های کمری با عمل لیزر برای اولین بار در استان بوشهر در بیمارستان شهید صادق گنجی برازجان با موفقیت انجام شد.

شهرام جلال پور در مصاحبه با روابط عمومی بیمارستان شهید صادق گنجی برازجان ضمن بیان این خبر اظهار داشت: امروز برای اولین عمل لیزر دیسک مهره های کمری در استان بوشهر توسط دکتر محمد اسلامیان متخصص جراح مغز و اعصاب، از پزشکان خوب، با اخلاق و ماهر شاغل در بیمارستان شهید گنجی برازجان با موفقیت انجام گرفت.
جلال پور ضمن تشکر و قدرانی از تیم پزشکی این عمل بخصوص دکتر اسلامیان و تیم اتاق عمل بیمارستان افزود: عمل لیزر دیسک کمر از نظر بیمه‌ای تحت پوشش بیمه‌های درمانی پایه و همچنین بیمه‌های تکمیلی است و لذا بیمار هیچ‌گونه هزینه اضافی در این عمل پرداخت نخواهد کرد.
متخصص مغز و اعصاب بیمارستان شهید صادق گنجی نیز در ادامه بیان داشت: بیمار خانمی 45 ساله بود که حدود 10 سال سابقه بیماری دیسک کمر را داشته و از درد شدید دیسک کمر رنج می‌برد و به درمان‌های دارویی و فیزیوتراپی جواب نداده لذا پس از مشاهده عکس ام.آر.ای بیمار، مشخص شد که با تکنولوژی لیزر می‌توان بیمار را درمان نمود.
دکتر محمد اسلامیان ‌همچنین عنوان داشت: بیمارانی که دیسک آن‌ها پاره نشده و شرایط لازم عمل با لیزر را دارا باشند می‌توانند تحت درمان عمل لیزر قرار گرفته و درمان شوند.
دکتر اسلامیان ادامه داد: در این روش جراحی به بیمار بیهوشی عمومی داده نمی‌شود و بیمار کاملاً هوشیار است و با بی‌حسی موضعی عمل دیسک کمر انجام می‌گیرد و حتی حین عمل بیمار قادر به صحبت کردن و ایجاد ارتباط کلامی با تیم پزشکی است.
وی ضمن اشاره به مزیت‌های این شیوه عمل دیسک کمر نسبت به عمل باز تصریح داشت: ازآنجایی‌که در این روش بیمار بیهوشی عمومی دریافت نمی‌کند لذا عوارض بیهوشی مصون است و این عمل بدون درد، بدون خونریزی، مدت‌زمان عمل بسیار کم و حتی بدون ایجاد شکاف در بافت کمر بیمار انجام می‌گیرد و بعد از عمل فقط به‌اندازه یک سوزن قسمت کمر بیمار سوراخ مشاهده می‌شود که آن‌هم بلافاصله ‌ترمیم و درمان می‌گردد.
جراح مغز و اعصاب بیمارستان شهید گنجی برازجان ‌همچنین گفت: بیمار بلافاصله بعد از عمل حس بهتر شدن را پیدا می‌کند و می‌تواند با پای خود راه رفته و از بیمارستان ترخیص شود و پس از چند ساعت استراحت در خانه، روال عادی زندگی خود را از سر بگیرد.
به گزارش روابط عمومی بیمارستان شهید صادق گنجی برازجان، بیمار پس از عمل لیزر دیسک کمر، بابیان سبکی در ناحیه دیسک و اظهار رضایت از نحوه عمل، جهت تحت نظر قرار گرفتن به بخش جراحی زنان منتقل و سپس از بیمارستان ترخیص شد.
انتهای پیام/ ب.ا- 4080
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.