معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر: ایجاد زیرساخت‌ها برای تقویت شبکه‌های بهداشت در استان بوشهر در دستور کار است / گزارش تصویری

8 شهريور 1401
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: ایجاد زیرساخت‌ها برای تقویت شبکه‌های بهداشت در استان بوشهر در دستور کار دانشگاه علوم پزشکی است.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان تنگستان، دکتر قاسم برجوئی‌فرد در آئین آغاز عملیات اجرایی پروژه‌های بهداشتی در تنگستان اظهار داشت: ایجاد زیرساخت‌ها برای تقویت شبکه‌های بهداشت در استان از اهداف معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر است که در همین راستا ۵ پروژه بهداشتی در تنگستان عملیات اجرایی آن‌ها آغازشده است.
وی تصریح کرد: در طرح محرومیت‌زدائی شهرستان تنگستان ۵ پروژه بهداشتی در مرحله شروع در نظر گرفته‌شده که در اولین روز مرکز خدمات جامع سلامت گورک سادات عملیات اجرایی آن آغازشده است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ادامه داد: برای ۵ پروژه بهداشتی شهرستان تنگستان ۳۱۰ میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته‌شده که از محل طرح محرومیت‌زدائی و طرح‌های ملی و استانی تأمین خواهد شد.
دکتر برجوئی‌فرد تصریح کرد: در راستای تحقق عدالت در سلامت و دسترسی سریع و آسان مردم به خدمات بهداشتی این ۵ پروژه در آینده‌ای نزدیک به بهره‌برداری خواهد رسید تا جمعیت بالغ‌بر ۲۴ هزار نفر از خدمات بهداشتی درمانی بهتری استفاده نمایند.
دکتر برجوئی‌فرد بیان داشت: خانه‌های بهداشت با ارائه خدماتی همچون مراقبت از مادران، کودکان، واکسیناسیون، بیماریابی، آموزش سلامت، بهداشت محیط و ... نقش بسزایی در سلامت مردم دارند و مراکز خدمات جامع سلامت نیز دسترسی مردم به خدمات درمانی را با استفاده از پزشک، ماما، بهیار، آزمایشگاه و ... تسهیل خواهند کرد.
در مراسم آغاز عملیات اجرایی مرکز خدمات جامع سلامت گورک سادات و خانه بهداشت گورک جمال، دکتر قاسم برجوئی‌فرد معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، احمد لطفی فرماندار تنگستان، مهندس ایرج زنده بودی سرپرست شبکه بهداشت و درمان تنگستان، دکتر عبدالرضا عالی پور بخشدار دلوار و جمعی از مسئولین و مردم حضور داشتند.

انتهای پیام /ن.ا ۳۰۱۰


آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.