فعالیت‌های حوزه بهداشت دهان و دندان دانش آموزان ابتدایی شهرستان دشتی تشریح شد

19 شهريور 1401
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی، اهم فعالیت‌های حوزه بهداشت دهان و دندان دانش آموزان ابتدایی این شهرستان را از ابتدای سال جاری تشریح کرد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی در گفت‌وگو با روابط عمومی این شبکه، بر ضرورت ارائه خدمات دهان و دندان به دانش آموزان ابتدایی تأکید کرد.
مهندس پرویز احمدی اظهار داشت: گروه سنی ۶ تا ۱۴ سال به علت شیوع بالای پوسیدگی دندان و موقعیت خاص سنی از نظر تکامل دندان‌های دائمی از یک‌سو و شکل‌گیری باورها، عادات و سبک زندگی از سوی دیگر، در صدر گروه‌های اولویت‌دار برنامه‌های بهداشت دهان و دندان، قرار دارند.
وی افزود: در شهرستان دشتی نیز با توجه به اهمیت بهداشت دهان و دندان این گروه سنی، کلینیک سیار دندانپزشکی به ارائه خدمات دندانپزشکی رایگان به دانش آموزان در مناطق دوردست و فاقد دسترسی کافی به این خدمات و همچنین منطقه عشایر با کلینیک سیار توسط دندان‌پزشکان و بهداشت‌کاران می‌پردازد.
مهندس احمدی اظهار داشت از ابتدای سال جاری تاکنون ۴۴۰ خدمت آموزش، ۴۴۰ خدمت معاینه دندانپزشکی، ۴۳ خدمت‌ترمیم، ۱۷ خدمت جرم‌گیری و هم‌چنین کشیدن ۷۱ دندان شیری به دانش آموزان توسط کلینیک سیار دندانپزشکی انجام شده است و در مجموع ۲۰ ده گردشی توسط کلینیک سیار دندانپزشکی تاکنون انجام شده است.
وی خاطرنشان کرد: علاوه بر ارائه خدمت به این گروه هدف، زنان باردار و زنان شیرده تا یک سال پس از زایمان نیز از گروه‌های اولویت‌دار و مشمول دریافت خدمت خواهند بود که با برنامه‌ریزی‌های مداوم ماهانه این گروه هدف که تحت پوشش بیمه روستایی قرار دارند، خدمات دندانپزشکی را به‌صورت رایگان دریافت خواهند کرد.انتهای پیام/ م.ا ۳۰۴۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.