رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه: والدین و مسئولان مدارس از حضور دانش‌آموزان مبتلا به علائم بیماری آنفلوانزا در کلاس‌ درس جلوگیری کنند

7 آبان 1401
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه گفت: والدین و مسئولان مدارس از حضور دانش‌آموزان مبتلا به علائم بیماری آنفلوانزا در کلاس‌ درس جلوگیری کنند.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه، دکتر عصمت حیدری در بازدید از مدارس مقاطع ابتدایی و راهنمایی شهرستان گناوه اظهار داشت: افزایش ابتلا به بیماری آنفلوانزا و سرماخوردگی با توجه به‌قرار گرفتن در فصل پاییز نیاز به توجه جدی دارد.
 وی تأکید کرد: دانش آموزان با زدن ماسک، شستن مرتب دست‌ها و رعایت فاصله اجتماعی می‌توانند از شیوع بیماری جلوگیری کنند و مسئولان مدارس باید موضوع تهویه هوا را به‌صورت جدی رعایت کنند.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه گفت: با ابتلای فرزندان در خانواده امکان ابتلای و متعاقباً بستری شدن سالمندان، بیماران دارای بیماری زمینه‌ای مثل دیابت یا بیماران با نارسایی قلبی و کلیوی وجود دارد.
دکتر حیدری افزود: افراد مبتلا، شامل دانش آموزان، معلمان و مسئولان مدارس، در مدرسه حاضر نشوند و والدین از بردن فرزندان بیمار خود به مدرسه جلوگیری کنند.
در این بازدید معاون بهداشتی، مسئول سلامت نوجوانان، جوانان و مدارس، کارشناس بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان و کارشناس بهداشت و سلامت اداره آموزش‌وپرورش شهرستان نیز حضور داشتند.
انتهای پیام /م.ن ۳۰۸۰

 آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.