توزیع رایگان ۲۰۰۰ مسواک انگشتی در شهرستان دیّر

28 دی 1401
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر از توزیع رایگان دو هزار مسواک انگشتی به کودکان زیر ۲ سال شهرستان دیّر خبر داد.

عباس آدمیت نسب در نشست کمیته ترویج تغذیه با شیر مادر گفت: رویش دندان یکی از مراحل طبیعی زندگی کودک است که تمیز نگه‌داشتن آن‌ها از سن شش‌ماهگی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.
وی با بیان اینکه حفاظت از دندان‌های کودکان زیر ۲ سال از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، افزود: تأمین و توزیع مسواک انگشتی در راستای سلامت دندان‌های شیری کودکان زیر ۲ سال در دستور کار شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر قرار دارد و از ابتدای سال جاری تاکنون، تعداد ۲۰۰۰ مسواک انگشتی به‌صورت رایگان بین کودکان زیر ۲ سال تحت پوشش توزیع‌شده است.
وی اضافه کرد: ارزش ریالی مسواک‌های انگشتی توزیع‌شده مبلغ ۸۰ میلیون ریال است.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر تأکید کرد: تمیز نگه‌داشتن و حفاظت از لثه و دندان‌های شیری به دلیل تأثیر بر رشد دندان‌های دائمی سالم و سلامت لثه بسیار اهمیت دارد لذا توصیه می‌شود در دوران کودکی، از مسواک انگشتی استفاده شود.
آدمیت نسب افزود: برای استفاده از مسواک انگشتی برای کودکان نیاز به خمیردندان نیست و والدین می‌توانند با قرار دادن مسواک در انگشت خود و به آرامی و حرکات ملایم لثه و سطوح دندانی شیرخوار را تمیز کرده و مسواک انگشتی را بعد از استفاده شسته و در محلی خشک و دور از آلودگی قرار دهند.
انتهای پیام/ ح.ن ۳۰۵۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.