رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه: خود مراقبتی و امید مهم‌ترین عوامل پیشگیری و درمان سرطان هستند

8 بهمن 1401
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه گفت: خود مراقبتی و امید در کنار تشخیص و درمان به‌موقع از مهم‌ترین عوامل درمان سرطان هستند.

دکتر عصمت حیدری در مصاحبه با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان گناوه بیان کرد: سرطان از آن دسته بیماری‌هایی است که به دلیل عدم آگاهی کافی مردم، ترسناک و دلهره‌آور جلوه می‌کند، اما آشنا شدن با این بیماری از تشخیص تا درمان به ما نشان می‌دهد که همه سرطان‌ها به یک شکل نیستند و تفاوت‌های بسیاری بین آن‌ها وجود دارد.
وی بیان کرد: مهم‌ترین دلایل برای افزایش بروز سرطان در ایران و جهان عبارتند از امید به زندگی، تغییر در شیوه زندگی و عوامل محیطی هستند.
دکتر حیدری افزود: با افزایش تعداد موارد ابتلا به سرطان و با وجودی که عدد خام مرگ‌ومیر ناشی از سرطان‌ها افزایش‌یافته، اما به‌طورکلی نسبت افرادی که از سرطان فوت می‌کنند با در نظر گرفتن جمعیت و تعداد موارد ابتلا در مقایسه با سه دهه پیش کاهش‌یافته است.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه عنوان کرد: مهم‌ترین دلیل بهبود در بقای بیماران، علاوه بر درمان‌های مؤثرتری که پیداشده است، افزایش آگاهی مردم و ارتقای روش‌های تشخیص زودهنگام است.
انتهای پیام/م.ن ۳۰۸۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.