رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی: افزایش جمعیت سالمندی هزینه‌های فراوانی را به دولت و جامعه تحمیل خواهد کرد

2 اسفند 1401
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی گفت: افزایش جمعیت سالمندی هزینه‌های زیادی را به دولت و جامعه تحمیل خواهد کرد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی در نشست قرارگاه جوانی جمعیت و فرزند آوری گفت: در دهه‌های گذشته اقدامات فراوان و تبلیغات گسترده‌ای در راستای کنترل جمعیت و تحقق شعار فرزند کمتر زندگی بهتر انجام می‌گرفت که موجب نهادینه شدن این شعار در سطح جامعه شد که نتیجه آن سوق یافتن جامعه به سمت افزایش جمعیت سالمندی بوده است.
مهندس پرویز احمدی هزینه‌های درمانی و نگهداری و مراقبت از سالمندان و هزینه‌های فراهم نمودن زیرساخت‌های شهری جهت ارائه خدمات عمومی متناسب با وضعیت سالمندان را از جمله هزینه‌های زندگی سالمندی دانست و تصریح کرد: افزایش جمعیت سالمندی تبعات زیادی را در زمینه‌های اقتصادی و اجتماعی موجب خواهد شد و هزینه‌های فراوانی را به دولت و جامعه تحمیل خواهد نمود.
این مقام مسئول افزود: مقام معظم رهبری در چند سال گذشته بارها نسبت به تبعات سالمندی جامعه و لزوم افزایش نرخ فرزند آوری و جوانی جمعیت هشدارهای لازم را ارائه فرمودند و اکنون باید در راستای تحقق منویات معظم له با اقدامات جهادی و تقویت همکاری‌های بین بخشی قانون جوانی جمعیت و فرزند آوری به بهترین نحو ممکن اجرا شود.
 مهندس پرویز احمدی نقش آموزش را در زمینه اجرای قانون جوانی جمعیت بسیار مهم دانست و اظهار داشت: باید از همه ظرفیت‌ها در امر آموزش، تنویر افکار عمومی و آگاهی بخشی به جامعه در زمینه مزایای جوانی جمعیت و افزایش نرخ فرزندآوری استفاده شود.
وی اهدای بسته‌های تشویقی به مادران زایمان کرده در سطح شهرستان، تجلیل از مادران دارای سه فرزند بیشترشاغل در شبکه بهداشت و درمان و راه‌اندازی مهدکودک ویژه کارکنان شاغل دراین مجموعه را از اقدامات شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی در راستای اجرای قانون جوانی جمعیت و افزایش نرخ فرزند آوری عنوان کرد.


انتهای پیام/ م.ا- ۳۰۴۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.