رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان خبر داد؛ افتتاح پایگاه سفیران سلامت دانشجویی در شهرستان دشتستان

14 اسفند 1401
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان از افتتاح پایگاه سفیران سلامت دانشجویی در دانشکده کشاورزی شهرستان دشتستان خبر داد.

ماریا خویشدوست در حاشیه آیین افتتاح پایگاه سلامت دانشجویی دانشکده کشاورزی شهرستان دشتستان گفت: آموزش‌های گروهی از برنامه‌های مهمی است که با جدیت دنبال خواهیم کرد و همواره معتقدم برنامه‌هایی که قابلیت اجرایی دارند و می‌توانیم آن‌ها را عملیاتی کنیم باید انجام شوند.
خویشدوست افزود: همواره تأکید شده که پیشگیری مقدم بر درمان است و این مهم فقط با آموزش‌های گروهی و کار فرهنگی محقق می‌شود.
وی تصریح کرد: هدف اصلی از اجرای برنامه سفیران سلامت دانشجویی، غربالگری دانشجویان و خانواده آن‌ها در خصوص بیماری‌های مختلف است و راه‌اندازی پایگاه سفیران سلامت دانشجویی در همین راستا انجام‌گرفته است و به‌زودی در دانشگاه آزاد، پیام نور و حوزه علمیه طلاب پایگاه سفیران سلامت دانشجویی راه‌اندازی خواهد شد.
رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان بیان کرد: در پایگاه سفیران سلامت دانشجویی بر اساس نیازسنجی مشکلات دانشجویان، خدماتی مانند ویزیت پزشک عمومی، متخصص، مشاوره‌های روان، تغذیه و همچنین مراقبت‌های بهداشتی جوانان انجام خواهد شد.
ماریا خویشدوست خاطرنشان کرد: بیش از ۷۰ درصد مرگ‌ومیر کرونایی ناشی از بیماری‌های دیابت و فشارخون بود و این موضوع نشان می‌دهد در بحث پیشگیری از بیماری‌های غیر واگیر باید تلاش بیشتری نماییم.
خویشدوست در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بحران پیری جمعیت ابراز داشت: پیری جمعیت یک خطر بزرگ است که کشور ما را تهدید می‌کند و اگر چاره‌اندیشی و اقدام عملی صورت نگیرد باید منتظر عواقب خطرناک و جبران‌ناپذیری باشیم.
وی خاطرنشان کرد: بسیاری معتقدند که شعار فرزند کمتر، زندگی بهتر مناسب نبود ولی آن شعار مربوط به دوران جنگ تحمیلی بود که به خاطر وقوع جنگ و تأثیرات روحی و روانی مادران باردار یکی از اهرم‌های علمی کنترل جمعیت بود
خویش دوست افزود: ولی در حال حاضر شرایط به‌گونه‌ای است که باید به سمت فرزند آوری و ازدواج و تولید نسل گام برداریم.
رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان گفت: افتتاح و راه‌اندازی پایگاه سلامت سفیران دانشجویی با همکاری و تلاش روسای دانشگاه‌ها، سفیران سلامت دانشجو، کارشناسان واحدهای آموزش و ارتقای سلامت و واحد نوجوانان، جوانان و بهداشت مدارس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان انجام‌گرفته است.
انتهای پیام/س.غ۳۰۳۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.