رئیس شبکه بهداشت و درمان کنگان: آگاه‌سازی جامعه در خصوص بحران خطرات پیری جمعیت ضروری است/ جمعیت جوان بزرگ‌ترین سرمایه ملی است

20 اسفند 1401
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان گفت: آگاه‌سازی جامعه در خصوص بحران خطرات پیری جمعیت ضروری است.

مهندس محمود میر حاجی در بین دانش آموزان کنگانی اظهار داشت: جمعیت جوان هر کشور، بزرگ‌ترین سرمایه ملی و منبع تحولات عظیم اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی آن کشور است.
وی با اشاره به خطرات بحران پیری جمعیت که در حال حاضر کشور را تهدید می‌کند تصریح کرد: عزم همه مسئولین و آگاه‌سازی جامعه در جلوگیری از این بحران بسیار حائز اهمیت است و نقش ویژه مربیان مدارس در این شرایط حساس بر کسی پوشیده نیست.
مهندس میر حاجی گفت: جمعیت کشور اگر با همین روند ادامه پیدا کند با شرایط بسیار بحرانی مواجهه خواهیم شد و تکلیف و وظیفه ما در شرایط فعلی بسیار خطیر است، آیندگان نسبت به عملکرد و رفتار ما قضاوت خواهند کرد.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان خاطرنشان کرد: مقوله جمعیت باید به‌صورت جدی به آن اهمیت بدهیم و در راستای آگاه‌سازی و خروج از این بحران به هم دیگر کمک کنیم.
در راستای تبیین سیاست‌های جمعیت و جشنواره دانش‌آموزی ایران جوان بمان در ۵٫ مدرسه شهرستان کنگان حضور پیدا کرد و از نزدیک با دانش‌آموزان و اولیای مدارس در این خصوص صحبت کرد.


انتهای پیام/ م.س ۳۰۷۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.