ارائه ۵۵۰۰ خدمت به کودکان و مادر باردار شهرستان دیّر در ایام نوروز

9 فروردين 1402
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر گفت: از ابتدای طرح نوروزی تاکنون ۵ هزار و ۵۰۰ خدمت به کودکان و مادر باردار مراجعه‌کننده به مراکز خدمات جامع سلامت شهرستان دیّر ارائه‌شده است.

عباس آدمیت نسب در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: خدمات بهداشتی درمانی در ایام نوروز با تشکیل تیم‌های کشیک و فعالیت مراکز خدمات جامع سلامت همه‌روزه ارائه‌شده است.
وی با اشاره به اهمیت مراقبت‌های دوران بارداری گفت: از ابتدای طرح نوروزی تاکنون ۵۰۰ مادر باردار با مراجعه به مراکز خدمات جامع سلامت شهرستان دیّر، توسط مراقبین سلامت و بهورزان، مراقبت و از خدمات بهداشتی درمانی بهره‌مند شدند.
وی اضافه کرد: در همین مدت نیز ۲۷ مادر نیز مراقبت‌های پس از زایمان دریافت کردند.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر به خدمات بهداشتی برای رشد و تکامل بهتر کودک اشاره و گفت: در ایام نوروز ۴ هزار و ۶۲۰ خدمت برای ۷۰۰ کودک زیر پنج سال، توسط مراقبان سلامت و بهورزان در مراکز خدمات جامع سلامت و خانه‌های بهداشت انجام شده است.
آدمیت نسب تصریح کرد: رشد و تکامل کودک از دوران جنینی آغاز می‌شود و با مراقبت و تغذیه مطلوب در دوران بارداری، فرصت رشد و تکامل مطلوب کودک که حق طبیعی وی است فراهم می‌شود.
وی عنوان کرد: در حال حاضر در مراکز ارائه‌دهنده خدمات بهداشتی، مراقبت‌های ادغام‌شده کودک سالم به‌منظور ارتقای سلامت و پیشگیری از بیماری‌ها و مرگ‌ومیر انجام می‌شود.

انتهای پیام/ ح.ن ۳۰۵۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.