رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان خبر داد؛ ۳۵۰ بسته بهداشتی و سبد غذایی در روستاهای کم برخوردار بخش ارم توزیع شد

20 ارديبهشت 1402
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان از توزیع ۳۵۰ بسته بهداشتی و سبد غذایی، توسط قرارگاه آبادانی سپاه امام صادق (ع) در روستاهای کم برخوردار بخش ارم خبر داد.

ماریا خویشدوست در گفت‌وگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان دشتستان افزود: در طی نشست‌هایی که مسئولین قرارگاه آبادانی سپاه امام صادق (ع) با سرپرست مرکز خدمات جامع سلامت روستایی دهرود سفلی برگزار کردند و بعد از بررسی نیازمندی‌های بهداشتی و تغذیه‌ای این منطقه، اقدام به توزیع رایگان ۳۵۰ بسته بهداشتی و غذایی در ۶ روستای کم برخوردار بخش ارم، دهستان دهرود کردند.
 خویشدوست تصریح کرد: دسترسی عادلانه به سلامت از برنامه‌های مهم و اولویت‌های دانشگاه علوم پزشکی است و از دستگاه‌ها و نهادهای اجرایی می‌خواهیم که برای دستیابی به این مهم با ما همراه و همگام باشند و برای اجرایی کردن اهداف و برنامه‌های خود در حیطه بهداشت و درمان در مناطق کم برخوردار با مسئولین حوزه سلامت این مناطق هماهنگ نمایند.
رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان بیان کرد: با توجه به جلساتی که جانشین قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه امام صادق و نماینده قرارگاه دهستان دهرود با سرپرست مرکز خدمات جامع سلامت دهرود سفلی برگزار کرده است، مقرر شده که در حوزه سلامت در هر کدام از روستاهای هدف، حداقل یک نفر به عنوان سفیر سلامت معرفی شود که آن یک نفر بهتر است از کارکنان بهداشتی این مناطق باشد تا کارهای آموزشی و اطلاع‌رسانی را انجام دهد.
سرپرست مرکز خدمات جامع سلامت دهرود سفلی تصریح کرد: ۲۲۰ بسته بهداشتی که شامل ۵ قلم مواد بهداشتی دهان و دندان و همچنین ۱۲۰ سبد غذایی برای مادران باردار و شیرده نیازمند توسط قرارگاه آبادانی سپاه امام صادق (ع) در ۶ روستای کم برخوردار دهستان دهرود توزیع شد که کار بسیار ارزشمندی است.
معصومه تفتحی همچنین اظهار کرد: به علت پراکندگی جمعیت عشایری و همچنین روستاهای کم برخوردار در بخش ارم، مردم این مناطق دسترسی کمتری به مطالب آموزشی و اطلاع‌رسانی در حوزه سلامت دارند که با هماهنگی‌های انجام‌گرفته یک دستگاه ویدئو پروژکتور توسط قرارگاه به مرکز خدمات جامع سلامت دهرود سفلی اهدا گردید.
وی گفت: با استفاده از وسایل کمک‌آموزشی می‌توانیم در ارتقای آگاهی مردم در حوزه پیشگیری و بهداشت، اصلاح سبک تغذیه و کاهش بیماری‌هایی غیر واگیر مانند دیابت و سرطان و همچنین فرزند آوری فعالیت داشته باشیم.
سرپرست مرکز خدمات جامع سلامت روستایی دهرود با اظهار امیدواری از استمرار این برنامه، خاطرنشان کرد: از مسئولین قرارگاه آبادانی سپاه امام صادق و همچنین نماینده قرارگاه در دهستان دهرود جهت هماهنگی و توزیع بسته‌های بهداشتی و سبد غذایی در ۶ روستای کم برخوردار بخش ارم، دهستان دهرود تشکر و قدردانی دارم.
انتهای پیام/س.غ ۳۰۳۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.