رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان: شوراهای اسلامی شهر و روستا برای توسعه محیط‌های سالم می‌توانند ایفای نقش کنند

20 ارديبهشت 1402
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: شوراهای اسلامی شهر و روستا در قالب برنامه خود مراقبتی اجتماعی بر توسعه محیط‌های سالم می‌توانند ایفای نقش کنند.

ماریا خویشدوست در حاشیه نشست  مسئولین شهرستان دشتستان با اعضای شورای اسلامی شهر برازجان افزود: شوراهای شهری و روستایی و شورایاری‌ها می‌توانند نقش مهمی در جلب مشارکت اجتماع برای کنترل بر عوامل تعیین کننده سلامت داشته باشند.
خویشدوست تصریح کرد: شوراها از طریق اقداماتی از قبیل تعیین رابط سلامت و مشارکت در اجرای نیازسنجی سلامت جامعه در شناسایی صحیح مشکلات منطقه، تدوین برنامه عملیاتی و اجرای برنامه‌های ارتقای سلامت تدوین‌شده در محله و جامعه می‌تواند به ایجاد محله و جامعه سالم کمک کنند.
وی بابیان اینکه در حال حاضر شهرستان دشتستان دارای ۱۰۵ شورای شهر و روستا است، گفت: از این تعداد ۹ شورای شهر و ۹۶ شورا روستایی است که به شکل دوره‌ای، با هماهنگی بین بخشی، شبکه بهداشت و درمان و شوراها مشکلات و اولویت‌های روستاها و شهرها از نظر بهداشتی و سلامت استخراج می‌شود.
خویشدوست اظهار کرد: بر اساس مشکلات و اولویت‌های بهداشتی، برنامه عملیاتی تدوین می‌گردد و این برنامه به مورد اجرا گذاشته می‌شود و به‌صورت فصلی روند اجرا پایش می‌گردد و در صورت رفع مشکل، این مسیر برای مشکلات دیگر نیز انجام خواهد شد.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان خاطرنشان کرد: شوراهایی که در این برنامه مشارکت کرده و نقش خود را در سلامت جامعه ایفا کنند، شورای حامی سلامت تلقی می‌شوند و خوشبختانه تمامی ۱۰۵ شورای اسلامی شهر و روستای دشتستان حامی سلامت می‌باشند و در برنامه‌های حوزه بهداشت و درمان مشارکت دارند.
انتهای پیام/س.غ ۳۰۳۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.