رئیس شبکه بهداشت و درمان تنگستان: ۱۰۵ هزار آزمایش در آزمایشگاه‌های تنگستان در سال گذشته انجام شده است

30 خرداد 1402
رئیس شبکه بهداشت و درمان تنگستان گفت: در سال گذشته ۱۰۵ هزار و ۲۸۸ آزمایش مورد نیاز مراجعه کنندگان در آزمایشگاه‌های تنگستان انجام شده است.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان تنگستان ماه زرافشون رفیعی بیان داشت: در حال حاضر ۷ مرکز خدمات جامع سلامت در تنگستان دارای آزمایشگاه می‌باشند که از این تعداد سه آزمایشگاه به‌صورت مستقل و ۴ آزمایشگاه نیز به‌صورت نمونه‌گیر به مردم ارائه خدمت می‌دهند.
رئیس شبکه بهداشت و درمان تنگستان با بیان اینکه در سال گذشته ۱۲ هزار و ۲۴۰ نفر از خدمات آزمایشگاهی در نقاط مختلف تنگستان بهره‌مند شده‌اند اظهار داشت: در حال حاضر آزمایشگاه‌های تنگستان علاوه بر در اختیار داشتن نیروهای متخصص و باتجربه از تجهیزات فنی بروزی بهر می‌برند و از این حیث در وضعیت مطلوبی قرار دارند.
رفیعی مجموع آزمایش‌های هورمونی انجام شده در تنگستان را ۱۳ هزار و ۲۴۷ مورد خواند و افزود: در حال حاضر تمام آزمایش‌های بیوشیمی، هماتولوژی، ایدز، هپاتیت بی و سی، آزمایش ذخیره آهن، تیروئید، آزمایش‌های دوران بارداری و ... در آزمایشگاه‌های تنگستان انجام می‌شود.
مقام مسئول بهداشت و درمان در تنگستان تصریح کرد: در حاضر با اینکه آزمایش "ویتامین د " جزء آزمایش‌های روتین در سطح مراکز خدمات جامع سلامت استان نمی‌باشد اما این آزمایش تنها در آزمایشگاه‌های تنگستان و با محوریت آزمایشگاه شهید رجائی اهرم به‌صورت روزانه انجام می‌شود.
انتهای پیام/ ن.ا ۳۰۱۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.