سختگیری‌ها، ازدواج را تحت تأثیر قرار داده است

30 خرداد 1402
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: به دلیل مشکلات و سختگیری‌هایی که برای ازدواج پیش آمده، باعث شده که این امر مقدس تحت تأثیر قرار بگیرد و موانع و مشکلات زیادی برای ازدواج جوانان به وجود آید.

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، دکتر قاسم برجوئی‌فرد گفت: به دلیل مشکلات و سختگیری‌هایی که برای ازدواج پیش آمده، باعث شده که این امر مقدس تحت تأثیر قرار بگیرد و موانع و مشکلات زیادی برای ازدواج جوانان به وجود آید.
وی افزود: این موضوع متأسفانه به صورتی است که خود جوانان نیز به دلیل ترس، از این مسئولیت مهم سرباز می‌زنند.
دکتر برجوئی‌فرد با بیان اینکه ازدواج بر میزان پیشرفت یا سقوط و انحطاط جوامع اثرگذار خواهد بود گفت: در همه مکاتب و ادیان الهی به‌ویژه دین مبین اسلام، ازدواج و تشکیل خانواده توصیه شده است.
این مقام مسئول تأکید کرد: همکاری جهادی و همه جانبه نهادهای فرهنگی و خانواده‌ها از مهم‌ترین عوامل ازدواج آسان است و گفت: خانواده جایی است که با تلاش دو انسان امیدوار و بانشاط، محیطی سرشار از دوستی و احساس مسئولیت فراهم می‌شود و غم‌ها در آن فراموش و رنج‌ها برطرف می‌شود.
۳۰ خرداد تا ۴ تیرماه ۱۴۰۲، سالروز ازدواج آسمانی حضرت علی (ع) و حضرت زهرا (س) با شعار ازدواج آسان، به‌عنوان هفته ازدواج نام‌گذاری شده است.
انتهای پیام/ م.ب ۲۰۲۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.