رئیس شبکه بهداشت و درمان گناوه؛ با ترویج ازدواج آسان مسیر سخت افزایش جمعیت هموارتر می‌شود

4 تير 1402
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه گفت: با ترویج ازدواج آسان مسیر سخت افزایش جمعیت هموارتر می‌شود.

دکتر عصمت حیدری در گفتگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه بیان داشت: سی‌ام تیرماه سال ۱۴۰۲ مصادف با اول ذی‌الحجه سالروز ازدواج فرخنده حضرت فاطمه (س) و حضرت علی (ع) به‌عنوان روز ازدواج نام‌گذاری شده است و این روز روزی مبارک برای همه نوگامانی است که دل به زندگی فاطمی داده‌اند تا شادی خود را با خاطره همیشه روشن آن روز مبارک، پیوند زنند.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه گفت: با توجه به کاهش نرخ موالید در بیش از یک دهه اخیر با ترویج ازدواج آسان ضمن تکیه بر آموزه‌های ملی و مذهبی مسیر سخت دستیابی به افزایش جمعیتی جوان و پویا هموارتر می‌شود.
وی تأکید کرد: سعادت و خوشبختی را می‌بایست در کانون گرم خانواده جستجو کرد، جای که محبت و عاطفه واقعی انسان را از محبت‌های بی‌پایه و سطحی بی‌نیاز می‌کند.
دکتر حیدری افزود: بیش از یک دهه است که در کشور شاهد تأخیر در ازدواج، افزایش سن ازدواج جوانان و عدم تمایل به ازدواج هستیم که پیامدهای آن کاهش نرخ موالید و متعاقب آن تسریع در روند پیری جمعیت در سال‌های پیش رو است.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه ادامه داد: از جمله عوامل مختلف این مشکل می‌توان تغیر در باورها و الگوهای فکری و رفتاری جوانان با موضوع ازدواج و تشکیل خانواده، شکل‌گیری تعریف جدیدی از روابط زناشویی در ذهن آن‌ها، تنگناهای مالی و اقتصادی نام برد که می‌توان با پیروی از فرهنگ ایرانی اسلامی و اتخاذ سبک زندگی بر اساس آموزه‌های این فرهنگ اصیل به‌طور چشمگیری این عوامل را تعدیل کرد.
 دکتر حیدری افزود: هدف از برگزاری روز و هفته ازدواج (۳۰ خرداد لغایت ۴ تیر) با شعار "ازدواج آسان و آسمانی "حساس سازی اجتماعی و معطوف کردن توجه جوانان به سلامت فردی و اجتماعی افراد با ازدواج و تشکیل خانواده است.

انتهای پیام/ م.ن ۳۰۸۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.