رئیس شبکه بهداشت و درمان تنگستان تأکید کرد؛ نظارت بر سلامت آب شهرستان تنگستان با ۱۱ کلریناتور

11 تير 1402
رئیس شبکه بهداشت و درمان تنگستان گفت: شهرستان تنگستان با ۱۱۶ روستا و ۳ شهر روزانه دارای مصرف روزانه ۳۵ هزار مترمکعب آب است که با ۱۱ کلریناتور بر سلامت آب مصرفی شهرستان نظارت داریم.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان تنگستان، ماه زرافشون رفیعی بیان داشت: با نظارت بر آب مصرفی شهرستان با انجام کلر سنجی و انجام آزمایش‌های میکروبی بر پیشگیری از آلودگی منبع آب آشامیدنی، تصفیه آب برای کاهش یا حذف آلودگی، برای رسیدن به استانداردها و پیشگیری از آلودگی آب در مدت ذخیره‌سازی تأکید داریم.
رئیس شبکه بهداشت و درمان تنگستان اظهار داشت: با تلاش‌های صورت گرفته در تمامی نقاط شهرستان به‌صورت روزانه کلر سنجی از نقطه مصرف آب آشامیدنی انجام می‌شود که این میزان ماهانه نزدیک به ۴ هزار تست کلر سنجی و ۱۵۰ نمونه میکروبی آب است.
رفیعی با تأکید بر تجهیز و بروز رسانی تجهیزات تأسیسات آب در شهرستان تصریح کرد: از جمله اقدامات صورت گرفته در شهرستان در این زمینه می‌توان به تأسیسات آبرسانی شهید زنده بودی روستای کناری با توزیع روزانه دو هزار مترمکعب آب و پوشش ۱۳ روستا و تأسیسات آبگرم میر احمد با توزیع روزانه ۶ هزار مترمکعب آب با تحت پوشش قرار دادن ۵۰ روستا در شهرستان اشاره کرد که با تجهیز شدن به سامانه گندزدائی محلولی جدید، نوسازی کلریناتور و اصلاح نحوه تزریق پرکلرین کمک شایانی به اطمینان از سلامت و ایمنی آب در شهرستان کرده است.
ماه زرافشون رفیعی با تقدیر از همکاری اداره آبفای شهرستان تنگستان در زمینه سلامت آب با شبکه بهداشت و درمان گفت: تلاش داریم آنچه به‌عنوان وظیفه ذاتی بهداشت و درمان تنگستان به‌عنوان متولی سلامت شهرستان است را به بهترین شکل ممکن آن انجام دهیم و در این راستا نیز از هیچ کوششی فروگذار نخواهیم بود.

انتهای پیام/ن.ا ۳۰۱۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید


 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.