رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان: نقش حوزه سلامت در ارتقاء آگاهی جامعه، پیشرفت و توسعه پایدار بسیار مهم است

27 تير 1402
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: نقش حوزه سلامت در ارتقاء آگاهی جامعه، پیشرفت و توسعه پایدار بسیار مهم است.

ماریا خویشدوست در نشست علمی و تخصصی آسیب‌های اجتماعی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد دشتستان بیان کرد: ما در حال راه‌اندازی کمپین کمکم کن در شهرستان هستیم و موضوع اصلی این کمپین هم شناسایی آسیب‌های اجتماعی و ارائه راهکارهایی برای حل مشکلات و مسائل فرد و اجتماع با کمک از متخصصین و روانشناسان فعال در این حوزه است.
خویشدوست در جمع نخبگان و دانشجویان شهرستان دشتستان اعلام کرد: این کمپین برای اولین بار در ایران و در دشتستان اجرایی خواهد شد و کمپین «کمکم کن» ازاینجا آغاز خواهد شد و همگی کمک کنیم تا مراجعه به روانشناس و متخصص عادی شود.
وی با بیان اینکه، شماره تلفن‌هایی وجود دارد که مردم می‌توانند به صورت ناشناس با آن‌ها تماس گرفته و مشورت کنند، تصریح کرد: در سه مرکز خدمات جامع سلامت شهر برازجان (امام حسین (ع)، ولیعصر و امام رضا(ع)) کارشناسان سلامت روان مستقر می‌باشند که افراد می‌توانند با مراجعه به این روانشناسان مشکلات خود را بیان و مشاوره‌های لازم را دریافت نمایند.
خویشدوست تأکید کرد: هرکدام از ما در مرحله‌ای از زندگی نیاز به مراجعه به روانشناس داریم و در بسیاری از موارد خانواده و دوستان نمی‌توانند مشاور و روانشناس خوبی برای فرد باشند و زمانی که فرد دچار مشکل و یا افسردگی می‌شود باید به متخصص اعصاب و روان و یا مشاورین روانشناسی مراجعه کنند.
رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان اظهار کرد: دومین محور ما نقش اعتیاد در آسیب‌های اجتماعی است که در اولین اقدام باید حتماً آگاه‌سازی در سطح وسیعی از جامعه انجام شود و نقش نهادهای آموزشی و نخبگان جامعه بسیار پرنگ است.
خویشدوست همچنین گفت: نقش ازدواج بهنگام و فرزند آوری در رشد جمعیت و سلامت جامعه یکی از مسائل بسیار مهم کشو ما و بخصوص شهرستان دشتستان است و اگر آینده‌نگر نباشیم و بدون برنامه‌ریزی پیش برویم دچار چالش‌های جمعیتی می‌شویم و در این راه باید تمامی نهادهای اجرایی شهرستان با حوزه سلامت همگام شوند.
نشست علمی و تخصصی آسیب‌های اجتماعی به عنوان یکی از محورهای حوزه سلامت در اولین همایش دشتستان، پیشرفت و آینده در دانشگاه آزاد اسلامی واحد دشتستان برگزار شد.

انتهای پیام/س.غ/3030
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.