رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم: اقدام به‌موقع مراقبت پس از زایمان برای مادر دیلمی، از بروز خطر جدی جلوگیری کرد

31 تير 1402
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم گفت: اقدام به‌موقع مراقبت پس از زایمان جهت مادر دیلمی، از بروز خطر جدی جلوگیری کرد.

مهندس هادی جوانبخت در گفت‌وگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم بیان کرد: روز گذشته مادر دیلمی جهت مراقبت‌های پس از زایمان به مرکز خدمات جامع سلامت حضرت فاطمه (س) مراجعه کرده و توسط ماما مرکز ویزیت گردید که علائم تندرنس(حساسیت به لمس) شکمی به همراه خونریزی شدید مشاهده شد.
وی افزود: در همین راستا آموزش‌های لازم به مادر ارائه گردید و به بیمارستان ارجاع فوری داده شد.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم عنوان کرد: یک روز پس‌ازاین موضوع طی پیگیری تلفنی توسط ماما مرکز جهت بررسی نتیجه مراجعه به بیمارستان انجام شد.
وی اضافه کرد: نتیجه پیگیری، عدم مراجعه مادر به بیمارستان بوده و تیم سلامت مرکز که شامل پزشک، ماما و بهورز است در سیاری روستای بنه اسماعیل، بلافاصله جهت پیگیری به درب منزل مادر مراجعه کرده و توسط پزشک و ماما بررسی و معاینه انجام گردید.
جوانبخت گفت: گزارش به واحد سلامت خانواده ستاد شهرستان داده شد و آمبولانس به منزل مادر اعزام و مادر به همراه ماما مرکز به بیمارستان بقیه‌الله الاعظم (عج) شهرستان دیلم اعزام گردید.
وی اظهار داشت: مادر در بیمارستان بستری و توسط متخصص زنان معاینه و بررسی گردید و اقدامات لازم انجام و داروهای موردنیاز تجویز شد.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیلم گفت: مادر در حال حاضر با همکاری و حساسیت پرسنل بهداشت و درمان شهرستان در وضعیت مطلوبی است.
انتهای پیام/ م.ب ۳۰۶۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید


 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.