رئیس شبکه بهداشت و درمان تنگستان: شوراها و دهیاری‌ها نقش تعیین‌کننده‌ای در جلب مشارکت اجتماعی برای سلامت دارند

30 امرداد 1402
رئیس شبکه بهداشت و درمان تنگستان گفت: مشارکت دهیاران و شوراهای اسلامی روستاها در برنامه‌های بهداشتی می‌تواند نقش مهمی در جلب مشارکت اجتماع برای کنترل عوامل تعیین‌کننده سلامت داشته باشد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان تنگستان، ماه زرافشون رفیعی بیان داشت: جهت تحقق اهداف بهداشتی تنها نمی‌توان به توان فکری و اجرایی متخصصین در این رشته متکی بود بنابراین حل مشکلات بهداشتی جامعه، نیازمند همکاری نهادهای بین بخشی و حضور فعال و همکاری همه اقشار جامعه است.
رئیس شبکه بهداشت و درمان تنگستان ارتقا شاخص‌های بهداشتی را از زیرساخت‌های توسعه پایدار در هر جامعه‌ای دانست و اظهار داشت: مدیریت روستاها بر عهده شوراهای اسلامی و دهیاران تحت عنوان نهادهای مردمی بوده و این انجمن‌های مردمی می‌توانند باسیاست گذاری، مدیریت و اجرای برنامه‌های مختلف موجب ارتقاء شاخص‌های بهداشتی در روستاها شوند.
رفیعی هرگونه تلاش در راستای ارتقاء سلامت مردم را نیازمند برنامه‌ای دقیق و منسجم عنوان و تأکید کرد: باید برای پیشبرد اهداف سلامت با مشارکت دهیاران و شوراهای اسلامی و بهداشت و درمان برنامه عملیاتی منسجمی با رویکرد توسعه سلامت روستایی تدوین گردد.
مقام مسئول بهداشت و درمان در تنگستان تأکید کرد: تدوین برنامه عملیاتی در روستاها و اجرای برنامه‌های پیش‌بینی‌شده، دستاوردهای مفیدی خواهد داشت و موجب تحقق عدالت در سلامت و درنتیجه جلوگیری از مهاجرت مردم از روستاها به شهرها خواهد شد.

انتهای پیام/ ن.ا ۳۰۱۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را آزما بخواهید

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.