خانه بهداشت روستای حاجی‌آباد شهرستان دیّر افتتاح شد

11 شهريور 1402
در آخرین روز از هفته دولت با حضور مسئولین استان و شهرستان، خانه بهداشت روستای حاجی‌آباد شهرستان دیّر افتتاح شد.

معاون فنی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در آئین افتتاح خانه بهداشت حاجی‌آباد شهرستان دیّر گفت: این خانه بهداشت با مشارکت خوب خیرین و شورای اسلامی روستا، ساخته و به بهره‌برداری رسید.
دکتر محمدمهدی خواجه‌ئیان افزود: این پروژه در زمینی به مساحت ۲۰۰ مترمربع که توسط حاج عباس سیفی یکی از خیرین نیک‌اندیش سلامت شهرستان دیّر اهدا شده بود، با زیربنا ۸۶ مترمربع، طی ۱۲ ماه ساخته و به بهره‌برداری رسید.
وی اضافه کرد: پیش‌ازاین و هم‌زمان با هفته دولت در سال گذشته و با همکاری خوب شورای اسلامی روستا، فعالیت این خانه بهداشت در محلی استیجاری آغاز شد و خدمات خوبی به روستائیان تحت پوشش ارائه شده است.
معاون فنی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به اعتبار ساخت این پروژه گفت: برای ساخت و تجهیز خانه بهداشت حاجی‌آباد حدود ۳۰ میلیارد ریال هزینه شده است.
دکتر خواجه‌ئیان افزود: این خانه بهداشت ۲۴۰ خانوار با جمعیتی بالغ‌بر هزار نفر تحت پوشش دارد که خدمات بهداشتی در آن ارائه می‌شود.
وی بابیان اینکه هم‌اکنون ۱۰ خانه بهداشت در سطح شهرستان دیّر در ساختمان‌های ملکی دانشگاه علوم پزشکی به خدمات‌رسانی به روستائیان می‌پردازند یادآور شد: با افتتاح خانه بهداشت حاجی‌آباد، شمار آن‌ها به ۱۱ باب افزایش یافت.
روستای حاجی‌آباد در بخش مرکزی و در فاصله ۱۲ کیلومتری بندر دیّر واقع‌شده است.
انتهای پیام/ ح.ن ۳۰۵۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.