زلزله دیر تلفات جانی نداشته است/ اقدامات مؤثر کمیته بحران شبکه بهداشت و درمان

18 شهريور 1402
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر گفت: زلزله ۴ و ۳ دهم ریشتری دیر تلفات جانی نداشته است.

عباس آدمیت نسب در گفت‌وگو با خبرنگاران با اعلام آمادگی کامل شبکه بهداشت و درمان اظهار کرد: از زمان وقوع زلزله در دیر تیم واکنش سریع کمیته بحران شبکه بهداشت و درمان فعال شده و با بسیج امکانات، تجهیزات، نیروی انسانی و ناوگان اورژانس با حضور در مراکز خدمات جامع سلامت و بیمارستان ضمن بررسی وضعیت موجود و مدیریت آن خدمات لازم به حادثه دیدگان ارائه نمودند.
وی با ارائه آماری از مصدومین زلزله دیر گفت: در مجموع ۴ نفر پس از وقوع زلزله به مراکز خدمات جامع سلامت و بیمارستان دیر مراجعه کرده‌اند که مصدومیت‌ها ناشی از فرار بوده که ۲ نفر پیچ‌خوردگی پا و یک نفر بریدگی دست در برخورد با شیشه درب ساختمان و یک زن باردار نیز به دلیل درد زانو ناشی از سقوط بر روی زانو بوده است.
 وی افزود: خوشبختانه موردی از مرگ‌ومیر ناشی از زلزله در شهرستان دیر وجود نداشته و تمامی مصدومین به‌جز یک مورد بریدگی دست که به بیمارستان امام خمینی کنگان اعزام شده بقیه مراجعین به‌صورت سرپایی درمان و ترخیص شده‌اند.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر با تأکید بر اهمیت بهداشت روان بعد از وقوع زلزله گفت: شوک، وحشت‌زدگی، اضطراب، برانگیختگی و ترس پس از حادثه شایع‌ترین عوارض روانی پس از حادثه است.
آدمیت نسب افزود: به لحاظ تأثیرات روانی زیادی که این‌گونه حوادث بر جا خواهد گذاشت شهروندان می‌بایست به توصیه‌های کارشناسان سلامت روان توجه کنند.


انتهای پیام/ ح.ن ۳۰۵۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.