ششمین پایش کشوری وضعیت تغذیه‌ای ید در شهرستان کنگان انجام می‌شود

18 آذر 1402
کارشناس بهبود تغذیه شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان گفت: ششمین پایش کشوری وضعیت تغذیه‌ای ید در شهرستان کنگان انجام می‌شود.

روح‌الله علیزاده در جلسه هماهنگی درون بخشی پایش کشوری ید در شهرستان کنگان اظهار داشت: با توجه به اهمیت کنترل و پیشگیری از اختلالات ناشی از کمبودید، با توجه به گذشت نزدیک به ۱۰ سال از آخرین پژوهش وضعیتید در جامعه، ششمین پایش کشوری وضعیت تغذیه‌ای ید در جامعه با همکاری پژوهشکده غدد درون ریز و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و وزارت آموزش و پرورش، برای گروه مادران باردار، دانش آموزان، کارخانه‌های نمک از تاریخ اول آذرماه ۱۴۰۲ لغایت ۱۰ دی‌ماه ۱۴۰۲ صورت می‌گیرد.

علیزاده گفت: در این طرح ۱۲۰ نمونه از دانش آموزان شهری، ۶۰ نمونه از دانش آموزان روستایی، ۳۰ نمونه از مادران شهری و ۱۵ نمونه از مادران روستایی، است، همچنین از نمک مصرفی خانوارها، ۱۵ نمونه نمک مصرفی خانوارهای شهری و ۱۰ نمونه نمک مصرفی خانوارهای روستایی در این پایش جمع‌آوری می‌شود.

کارشناس بهبود تغذیه شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان خاطرنشان کرد: در مرکز بهداشت و درمان شهرستان کنگان با حضور سرپرست شبکه و جمعی از مسئولین واحدهای مربوطه هماهنگی‌های لازم جهت نمونه‌گیری از ۳۰ نفر دانش آموزان در کل شهرستان صورت گرفت، این نمونه‌گیری به‌صورت رندم در مناطق شهری و روستایی شهرستان در هفته آیند صورت خواهد گرفت.

 

 

انتهای پیام/ م.س ۳۰۷۰

 

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

 

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.