استفاده از صاحب‌نظران به‌عنوان بازوی فکری اندیشگاه سلامت ضروری است

10 دی 1402
رئیس اندیشگاه سلامت استان بوشهر گفت: بانک اطلاعات اندیشگاه سلامت شهرستان دشتی باید فعال و از صاحب‌نظران به‌عنوان بازوی فکری اندیشگاه سلامت استفاده شود.

دکتر زینب حسینی در نشست اندیشگاه سلامت شهرستان دشتی افزود: ترکیب اعضا اندیشگاه سلامت باید از صاحب‌نظران و اندیشمندانی باشد که در یک منطقه جغرافیایی خاص بتوانند در حوزه سلامت به اندیشگاه سلامت کمک نمایند، چرا که موضوعات اولویت‌داری که در حوزه سلامت شناسایی می‌گردد ممکن است مرتبط با تخصص آن‌ها باشد.
وی با اشاره به هدف برگزاری اندیشگاه سلامت گفت: هدف اندیشگاه سلامت طرح و تبادل‌نظر در مورد ایده‌هایی است که می‌تواند برای برون‌رفت مشکلات حوزه سلامت مؤثر باشد.
 رئیس اندیشگاه سلامت استان بوشهر از پویش ملی غربالگری دیابت و فشارخون نام برد و عنوان کرد: یکی از الفبای سبک زندگی سالم پایش سلامتی فرد است، به دنبال کم‌تحرکی، افزایش مصرف دخانیات، عدم مدیریت استرس و ... بیماری‌هایی نظیر چاقی، پرفشاری خون و دیابت رخ می‌دهد، قطعاً خود مراقبتی و اصلاح سبک زندگی نقش مؤثری در پیشگیری از این عوارض دارد.
 اندیشگاه سلامت شهرستان دشتی با حضور رئیس دبیرخانه سلامت و امنیت غذایی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، معاون فرمانداری شهرستان دشتی، رئیس اندیشگاه سلامت شهرستان، رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان و سایر اعضا در سالن اجتماعات شبکه بهداشت و درمان برگزار شد و اعضا در خصوص مشکلات شهرستان به بحث و تبادل‌نظر پرداختند.

انتهای پیام/ ا.ح 3040

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.