به مناسبت دهه فجر؛ آزمایشگاه مرکزی، بانک خون، بخش تالاسمی و NICU بیمارستان زینبیه خورموج افتتاح و به بهره‌برداری رسید/ گزارش تصویری

18 بهمن 1402
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: به مناسبت ایام‌الله دهه فجر آزمایشگاه مرکزی، بانک خون، بخش تالاسمی و NICU(آی سی یو نوزادان) بیمارستان زینبیه خورموج افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی، دکتر حسن ملکی زاده در آیین افتتاح آزمایشگاه مرکزی، بانک خون، بخش تالاسمی و NICU بیمارستان زینبیه خورموج افزود: از ویزگی‌های حوزه سلامت، تعدد خدمت و اجتناب‌ناپذیری آن است به نحوی که هر قانونی که تصویب می‌شود با وزارت بهداشت و درمان در ارتباط است.
وی تصریح کرد: از موضوع جوانی جمعیت تا بخش دارو، بهداشت، آموزش و پژوهش و ... همه این‌ موارد از عرصه گستردگی خدمت در حوزه سلامت است، ویژگی اجتناب‌ناپذیر بودن نیز بدین معناست که توقف‌ناپذیر است و برای کسری از ثانیه نمی‌توان آن را متوقف کرد.
دکتر ملکی زاده افتتاح بخش NICU(آی سی یو نوزادان) را افتتاح ماندگار نامید و بیان داشت: NICU(آی سی یو نوزادان) بخش توسعه ویژه است یعنی بخشی که در ارتقا شاخص‌های سلامت شهرستان نقش اساسی دارد و نشان‌دهنده توسعه مرکز درمانی است که به حوزه مراقبت از نوزادان رسیده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خاطرنشان کرد: اعتبار این پروژه‌ها ۳۵۰ میلیارد ریال است که آزمایشگاه مرکزی، بانک خون و بخش تالاسمی با کمک و همت خیرین و تجهیز دانشگاه و NICU از اعتبارات ملی و استانی از محل مصوبات سفر ریاست جمهوری و مجموعاً به مساحت هزار مترمربع احداث و تجهیز شد.
آزمایشگاه مرکزی، بانک خون، بخش تالاسمی و NICU بیمارستان زینبیه با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری بوشهر، رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و معاون درمان دانشگاه، مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری بوشهر، فرماندار و روسای ادارات شهرستان دشتی، افتتاح و به بهره‌برداری رسید.
انتهای پیام/ ا.ح ۳۰۴۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

 




تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.