در طرح بسیج سلامت نوروزی ؛ ۸۰۰ بازدید از اماکن عمومی و مراکز غذایی شهرستان تنگستان انجام‌شده است

15 فروردين 1403
رئیس شبکه بهداشت و درمان تنگستان گفت: در طرح بسیج سلامت نوروزی ۶۸۲ بازدید از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و ۲۳۱ بازدید از اماکن عمومی انجام‌شده است.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان تنگستان، ماه زرافشون رفیعی بیان کرد: واحد بهداشت محیط و حرفه‌ای شبکه بهداشت و درمان تنگستان با استفاده از ۹ کارشناس از ۲۵ اسفندماه تاکنون به‌صورت مستمر از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی بازدید کرده‌اند.

وی ادامه داد: این بازدیدها هرروزه و به‌صورت ضربتی تا ۱۸ فروردین‌ماه انجام می‌شود و واحدهای موردنظر ازلحاظ داشتن شرایط بهداشتی و بهسازی جهت ارائه خدمات به مردم موردبررسی قرار می‌گیرند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان تنگستان اظهار داشت: در بازدیدهای انجام‌شده در طرح نوروزی ۱۲۴ واحد صنفی اخطاریه بهداشتی دریافت کرده‌اند و ۳ واحد نیز به دلیل به خطر انداختن سلامت عمومی پس از بازدید و طی مراحل قانونی با دستور مقام قضایی پلمپ شده‌اند.

رفیعی تصریح کرد: با توجه به اینکه هرساله مسافران زیادی تنگستان را به‌عنوان مقصد سفر انتخاب می‌کنند و مراکز بوم گردی ازجمله محل‌هایی هستند که مراجعه‌کنندگان بسیاری را به خود اختصاص می‌دهند، به‌صورت ویژه این مراکز را تحت نظارت قرار داده و به‌صورت مستمر و سرزده بازدیدهای لازم از این مراکز انجام‌شده است.

رفیعی تأکید کرد: با توجه به اهمیت سلامت مردم، با استفاده از دستگاه‌های پرتال، بسته به نیاز هر واحد صنفی به‌وسیله دستگاه‌های سنجش روغن، تعیین بار میکروبی سطوح، دماسنج و شوری سنج، سلامت مواد غذایی و محل تهیه مواد غذایی را موردبررسی قرار می‌دهیم.

 

انتهای پیام/ ن.ا ۳۰۱۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را آزما بخواهید

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.