رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر: توان علمی و منابع مادی و غیرمادی هر جامعه بدون در نظر گرفتن جمعیت معنادار نیست

9 ارديبهشت 1403
رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر در جشن بزرگ سلامت گفت: توان علمی و منابع مادی و غیرمادی هر جامعه بدون در نظر گرفتن جمعیت معنادار نیست.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر، مهندس حمید حبیبی نیا بیان داشت: تحکیم بنیان خانواده با اصالت فرزند آوری و فرزند پروری سالم میسر می‌شود و بحث جمعیت از مباحث مهم اجتماعی و اقتصادی در هر جامعه بوده و جمعیت از نظر ساخت، ترکیب و توزیع از مؤلفه‌های اقتدار و استحکام ساخت درونی هر جامعه به شمار می‌رود.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: اهداف اصلی هفته سلامت شامل فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی در راستای ارتقای سلامت و تأکید بر اصلاح روش‌های زندگی برای تأمین سلامت مردم است.

مهندس حمید حبیبی نیا عنوان داشت: "جشن بزرگ سلامت"با موضوع ششمین روز این هفته "سلامت خانواده و جوانی جمعیت" با حضور عموم مردم و مسئولین استان و شهرستان در محل میدان تشریفات (شهید رئیس‌علی دلواری) با همکاری شورای اسلامی و شهرداری و سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندر بوشهر، اداره کل زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی و اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر برگزار شد و در این مراسم از دو خانواده‌های باشکوه (دارای ۴ فرزند به بالا) تقدیر شد و در پایان نیز به‌قیدقرعه به تعدادی از شرکت‌کنندگان هدایایی تقدیم شد.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز گفت: اطلاع‌رسانی هفته سلامت با هدف جلب مشارکت مردم و همکاری عمومی در راستای توجه به نقش سلامت و پیشگیری برای داشتن جامعه سالم است؛ و هفته سلامت مناسبتی است که سالانه در اردیبهشت‌ماه، جهت ترویج مفاهیم کلیدی سلامت و اطلاع‌رسانی فعالیت‌های انجام‌شده مرتبط با سلامت در سطح جامعه با تأکید بر اولویت‌های ملی سلامت برگزار می‌گردد.

دکتر قاسم برجویی فرد اظهار داشت: سیاست‌های جمعیتی با مسائلی همچون اشتغال، درآمدزایی، مولد بودن، آموزش، مسکن، امکانات رفاهی، پیشرفت اقتصادی، تغییرات اجتماعی، تحولات محیط‌زیست و ... همراه است و عدم تعادل آن آسیب جدی است که جبرانان به‌راحتی امکان‌پذیر نیست.

 

 

انتهای پیام/ ح.گ ۳۰۰۱

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.