به مناسبت هفته سلامت؛ ساحل شهرستان عسلویه پاکسازی شد

9 ارديبهشت 1403
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه گفت: به مناسبت هفته سلامت ساحل شهر عسلویه پاکسازی شد.

محدثه فخرایی تصریح کرد: به همت شبکه بهداشت و درمان و با همکاری شرکت پلیمر آریاساسول و اداره آموزش‌وپرورش، زباله‌های رها شده در ساحل شهر عسلویه پاکسازی شد.

فخرایی افزود: شهرستان عسلویه با توجه به موقعیت جغرافیایی داشتن ساحل دریا با جذب کثیری از مهمانان از تمامی نقاط کشور مواجه است که با آلودگی ساحل با حجم زیادی از زباله همراه بوده است که فرهنگ‌سازی جمع‌آوری زباله علاوه بر کمک حفظ بهداشت محیط از به خطر افتادن سلامت شهروندان در استفاده از مکان‌های تفریحی نیز جلوگیری خواهد کرد.

وی اذعان داشت: همراه داشتن کیسه زباله هنگام حضور در سواحل و جمع‌آوری زباله‌های توسط خانواده‌ها قطعاً در پیشگیری از آلودگی سواحل نقش بسزایی دارد.

معاون شبکه بهداشت و درمان عسلویه خاطرنشان کرد: بسیاری از گروه‌های مردم‌نهاد، سازمان‌ها، شرکت‌های صنعتی مستقر در منطقه و ... به‌صورت خودجوش و بعضاً نمادین به پاکسازی ساحل می‌پردازند تا به شهروندان بفهمانند زیبایی و پاکی زمین حق انسانی همه شهروندان است و با نریختن زباله در تمامی مکان‌ها می‌توان احقاق حق نمود.

پاکسازی ساحل شهر عسلویه با همکاری شرکت پلیمر آریاساسول و گروهی از دانش آموزان شهر عسلویه در هفته سلامت با شعار زمین پاک انجام گرفت.

 

 

انتهای پیام/ م.ک ۳۰۹۰

 

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.