ارتقای رتبه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در طرح رتبه بندی آموزش دانشگاه‌های وزارت بهداشت

20 دی 1394
در طرح رتبه‌بندی آموزش دانشگاه‌های وزارت بهداشت، دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در بین دانشگاه‌های همطراز خود توانست رتبه اول و در بین کل دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور رتبه بیستم را از پنجاه و هفت دانشگاه به خود اختصاص دهد.

نوبت دوم طرح رتبه‌بندی آموزش دانشگاهها (طرح راد ۲) توسط معاونت آموزشی وزارت بهداشت در سال جاری اجرا شد. براساس نتایج رتبه‌بندی کلی بعد از ترکیب امتیازات دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در پنج حیطه توسعه آموزش با وزن ۲۰، حاکمیت با وزن ۲۵، مدیریت آموزش با وزن ۲۰، توسعه کیفی آموزش با وزن ۲۰ و حرکت در راستای برنامه‌های کلان علمی کشور با وزن ۱۵؛ دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی توانست با کسب ۱۰۰ امتیاز تراز شده رتبه اول را در میان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور از آن خود کند.
همچنین بر اساس نتایج کلی این رتبه بندی، دانشگاه علوم پزشکی تهران با امتیاز ۹۲.۲۵ رتبه دوم، دانشگاه علوم پزشکی شیراز با امتیاز ۹۱.۳۵ رتبه سوم، دانشگاه علوم پزشکی تبریز با امتیاز ۷۵.۸۷ رتبه چهارم و دانشگاه علوم پزشکی کرمان با امتیاز ۷۵.۲۸ رتبه پنجم را در کل کشور کسب کردند.
دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در این رتبه‌بندی توانست رتبه بیستم از بین پنجاه و هفت دانشگاه علوم پزشکی در کشور به‌دست آورد و همچنین دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در بین دانشگاه‌های همطراز خود توانست رتبه اول را به خود اختصاص دهد.

براساس شاخص تعداد جلسات شورای آموزشی و شوراهای معادل بعنوان شاخصی برای تعیین میزان ارزش گذاری برای تفکر جمعی و انجام برنامه ریزی گروهی نیز ، دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، ۱۰۰ امتیاز جایگاه نخست را به خود اختصاص داد.
شاخص دیگری که در این حیطه مورد بررسی قرار گرفت، ثبات مدیریتی بود که با توجه به این که آموزش علوم پزشکی یک حیطه تخصصی است تجربه مدیران در اداره امور مربوط به آن از اهمیت ویژه ای برخورد است. در این شاخص میانگین مدت مدیریت مدیران آموزشی و سابقه آنها در سمت‌های مرتبط با آموزش بررسی شد؛ براین اساس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با ۷۱.۳ رتبه چهارم را به خود اختصاص داد.
در بحث میزان قبولی دانشجویان در مقاطع بالاتر، تحصیلات تکمیلی و رزیدنتی نیز دانشگاه علوم پزشکی بوشهر رتبه چهارم در بین پنجاه و هفت دانشگاه علوم پزشکی کشور را به خود اختصاص داد.
گفتنی است که رتبه دانشگاه علوم پزشکی بوشهردر دوره گذشته بین پنجاه وهفت دانشگاه 29 بوده که رشد 9 پله ای داشته است.
انتهای پیام/ م.غ 1023
لینک کانال خبری روابط عمومی و بین الملل دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در تلگرام

telegram.me/bpumspublicrelation

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.