کارشناس بیماری های غیر واگیر شبکه بهداشت ودرمان گناوه:
دیابت درمان پذیر نیست، اما قابل کنترل است

25 آبان 1395
کارشناس بیماری‌های غیر واگیر شبکه بهداشت ودرمان شهرستان گناوه گفت: دیابت درمان پذیر نیست، اما قابل کنترل است و باید با تغییر شیوه زندگی همراه با درمان دارویی در بیماران دیابتی باشد.

خدیجه محمدی در گفت و گو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه بیان داشت: داشتن رژیم غذایی سالم، کنترل وزن، فعالیت منظم ورزشی  و مناسب از عمده راه‌های پیشگیری از این بیماری خاموش است.
وی تصریح کرد: بیماران دیابتی  بهتر است هر سه ماه یکبار آزمایش HbA/c را انجام داده  چرا که عدم کنترل به موقع دیابت  عوارض شدیدی همچون نابینایی، نارسایی کلیه و کبد، سکته‌های قلبی و مغزی و قطع پا را به دنبال خواهد داشت.
کارشناس بیماری‌های غیر واگیر شبکه بهداشت ودرمان شهرستان گناوه خاطر نشان کرد: 23 آبان ماه را به نام روز جهانی دیابت نام گذاری کرده‌اند و به همین منظور کلاس‌های آموزشی برای بیماران دیابتی در روستای محمد صالحی شهرستان گناوه  برگزار گردید و هدایایی به بیماران دیابتی کنترل شده اهدا شد و به همین مناسبت نیز جشنواره غذا  در  مدرسه ابتدایی دکتر حسابی شهرستان گناوه بر پا گردید.
لازم به یادآوری است که در این جشنواره غذا به دانش آموزان توصیه های لازم جهت استفاده از میان وعده‌های سالم و غذاهای خانگی آموزش داده شد  و دانش آموزان نیز در این جشنواره روزنامه دیواری‌هایی با همین مضمون تهیه  کردند.
انتهای پیام/م.ن3080

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
دیابت     بیماری‌های.غیرواگیر     خدیجه.محمدی     شبکه.بهداشت‌درمان.گناوه    

تاریخ بروز رسانی:   25 آبان 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >