یکی از رهبران مقاومت عراق:
نقش ایران در منطقه را نمی‌توان نادیده گرفت

23 بهمن 1395
یکی از رهبران مقاومت عراق گفت: نقش ایران در منطقه را نمی‌توان نادیده گرفت و به‌زودی شاهد پیروزی نیروهای انصار حزب‌الله در یمن خواهیم بود.

سید هاشم الحیدری در نشست هم‌اندیشی اساتید دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار داشت: امروز در جامعه‌ای به سر می‌بریم که مایه عزت و آبروی تمام جوامع اسلامی‌شده است.
وی ادامه داد: امروز ۳ خطر مهم جامعه ما را تهدید می‌کند؛ اول سستی در اراده انقلاب، دوم دوری از وحدت بین مردم و سوم عصیان ورزی و دوری از فرمان‌ها امام ولایت و رهبری اسلامی است.
این فعال فرهنگی عراق بیان کرد: در جریان سوریه عراق و هیچ کجای این عالم نمی‌خواستند حرفی از ایران باشد ولی الآن به این نتیجه رسیده‌اند که نقش ایران در حرکات اخیر در جوامع اسلامی بسیار چشمگیر است.
وی افزود: ما باید از حوادث و جریان‌های تاریخی عبرت بگیریم؛ مثلاً در واقعه کربلا و روز عاشورا قله امتحان خیلی بالابود و به‌عنوان یک امتحان بزرگ تاریخی از آن یادشده است و ما امروز در یک حالت داغ در منطقه شاهد جنگ در اطراف ایران هستیم.
این فعال انقلابی عراق اضافه کرد: الحمدالله ایران از امنیت خوبی برخوردار است و این امنیت در ایران مثل آب و ماهی است که تا ماهی ازآب‌گرفته نشده است قدر آب را نمی‌داند.
فعال فرهنگی عراق و از نیروهای مقاومت اسلامی با اشاره به نقش ایران در منطقه و حضور نیروها و کارشناسان ایرانی در سوریه و عراق گفت: هدف اصلی از تشکیل داعش، جمهوری اسلامی ایران بوده و اگر ایرانیان در آنجا حضور پیدا نمی‌کردند مطمئناً الآن داعش در ایران نفوذ مشهودی داشت.
وی گفت: جنگ با داعش در خارج از مرزهای ایران از ثمرات حضور نیروهای ایرانی در منطقه سوریه و عراق بوده است و همان‌طور که قبلاً هم گفته‌اند راه قدس از کربلا می‌گذرد اما الآن راه قدس از یمن می‌گذرد.
الحیدری گفت: کل کشور یمن در حال جنگ است و هیچ امنیت و حرمتی در یمن نیست و ان‌شاءالله به‌زودی خاندان آل سعود نابودشده و شاهد پیروزی نیروهای انصار حزب‌الله در یمن خواهیم بود.
این فعال مقاومت تصریح کرد: این حمایت‌ها را مدیون رهنمودهای مقام معظم رهبری و سید حسن نصرالله در کل کشورهای مسلمان می‌دانیم.
نیروهای حشد الشعبی عاشق مقام معظم رهبری هستند
وی بابیان اینکه همه نیروهای حشد الشعبی عاشق مقام معظم رهبری هستند گفت: هویت ملی ما عراقی است اما معتقد به جمهوری اسلامی ایران هستیم و این دو تعارضی با یکدیگر ندارد، ممکن است فردی حتی لبنانی باشد اما اعتقاداتش به ولایت بیش از یک ایرانی باشد البته در این خصوص ضد تبلیغات نیز وجود دارد؛ ایران را ام القرای جهان اسلام است.
انتهای پیام/ م.غ 1023


با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
نشست.هم‌اندیشی     رهبر.مقاومت.عراق     سیدهاشم.الحیدری        

تاریخ بروز رسانی:   23 بهمن 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >