دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر:
بستری 384 بیمار در بخش‌های کرونایی در بیمارستان‌های استان/ ثبت 2 فوتی جدید

9 تير 1400
دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر گفت: تعداد بیماران بستری در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر در تاریخ چهارشنبه 9 تیر ماه، 384 نفر است.

دکتر سعید کشمیری در مصاحبه با خبرنگار وبدا دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار کرد: در 24 ساعت گذشته 118 بیمار جدید در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر بستری‌شده‌اند که از این تعداد ابتلای 73  مورد به کرونا مثبت، قطعی است.
وی با اشاره به اینکه اکنون 45 نفر در بخش مراقبت‌های ویژه می‌باشند افزود: از این مجموع موارد بستری در بخش‌های ویژه کرونایی، 15 نفر در وضعیت حاد این بیماری قرار دارند.
دکتر کشمیری درباره نتایج موارد فوتی ناشی از کرونا در استان بوشهر که تا به امروز اعلام شده است، بیان کرد: متاسفانه امروز 2 مورد فوتی ناشی از ابتلا به کرونا آقایی 67 ساله با سابقه بیماری زمینه ای قلبی، دیابت و فشار خون و خانمی 65 ساله با سابقه بیماری تیرویید در استان بوشهر به ثبت رسید.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: خوشبختانه در شبانه‌روز گذشته 102  بیمار نیز باحال عمومی خوب از بیمارستان‌های استان بوشهر ترخیص شده‌اند، که از این تعداد 83  نفر از آنها مثبت قطعی بوده‎اند.
وی افزود: تا کنون  1260 نفر از ابتدای شیوع کرونا در استان بوشهر به علت ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده اند.
دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر خاطرنشان کرد: از آغاز شیوع کرونا تاکنون 52830  نفر در استان بوشهر به این ویروس مبتلا شده‌اند.
دکتر کشمیری افزود: متاسفانه آمار بستری‌ها بسیار بالا و نگران کننده می‌باشد که قطعا بستری زیاد، موارد فوتی زیاد را در پی دارد برای اینکه یاری ده مدافعان سلامت باشیم از سفرهای تابستانی پرهیز کرده و با رعایت پروتکل‌ها مانع اوج گیری موج پنجم شویم.

انتهای پیام/ ز.ح.1027

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید


کلمات کلیدی:
    آمار.جدید     کووید19     دبیر.ستاد.کرونا     دکتر.کشمیری        

تاریخ بروز رسانی:   9 تير 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |گزارش صوتی

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >