رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان:
شناسایی بیش از 12هزار بیمار کرونایی تاکنون/ اشغال ۹۰ درصد تخت‌های بخش‌های کرونایی بیمارستان شهید گنجی برازجان

16 تير 1400
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: از شیوع بیماری کرونا تاکنون دوازده هزار و 384 بیمار مبتلا به کرونا در شهرستان شناسایی‌شده و ۲۲ درصد از کل مبتلایان استان مربوط به دشتستان است.

ماریا خویش دوست در گفتگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان دشتستان افزود: در حدود چهل‌ویک هزار و 659 نمونه در مراکز منتخب کرونا شهرستان برای مراجعین انجام‌گرفته است.
وی  بیان کرد: با توجه به شروع پیک پنجم و روند صعودی بیماری کرونایی از اول تیرماه مراجعه به مراکز منتخب کرونا افزایش‌یافته و روزانه به‌طور متوسط برای 205نفر تست تشخیص کرونا انجام می‌گیرد.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان تصریح کرد: با افزایش مبتلایان به بیماری کرونا تعداد مراجعه بیماران کرونایی به بخش‌های درمانی شهرستان نیز افزایش‌یافته و در حاضر در حدود 90 درصد  ظرفیت بخش‌هایی کرونایی اشغال‌شده است.
خویش دوست تاکید کرد: افراد با مشاهده هرگونه علائم اولیه کرونا که در جهش جدید  بیشتر شبیه علائم سرماخوردگی است (تب ، سردرد، گلودرد ، آبریزش بینی ) به مراکز درمانی مراجعه کرده و از خوددرمانی در منزل اکیدا خودداری نمایند.
وی همچنین گفت : متأسفانه مراجعه افراد بدحال به بیمارستان افزایش‌یافته و با بررسی‌های انجام‌گرفته مشخص شد که این افراد بدون مراجعه به پزشک به خوددرمانی در منزل پرداخته‌اند و زمان طلایی برای درمان مؤثر و به‌موقع را ناآگاهانه ازدست‌داده‌اند.
خویش دوست  توصیه کرد: سه اصل مهم در پیشگیری و کنترل بیماری کرونا که استفاده از ماسک، فاصله اجتماعی و تهویه مناسب می‌باشد را به‌صورت صحیح  رعایت نمایند.

انتهای پیام/س.غ/3030
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
شناسایی     کرونا     ماریا.خویشدوست     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   16 تير 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >