در همایش پیاده‌روی به مناسبت روز جهانی قلب مطرح شد؛
شناخت عوامل خطر باعث کاهش مرگ‌ومیر سالیانه بیماران قلبی و عروقی می‌شود/ گزارش تصویری

19 مهر 1401
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان گفت: بیماری‌های قلبی و عروقی مهم‌ترین عامل مرگ‌ومیر در بین زنان و مردان جامعه محسوب می‌شود که با شناخت عوامل خطر می‌توان باعث کاهش مرگ‌ومیر سالیانه بیماران قلبی و عروقی شد.

مهندس محمود میر حاجی در همایش پیاده‌روی به مناسبت روز جهانی قلب اظهار داشت: رفتارهای سالم  بهداشتی نظیر فعالیت فیزیکی جهت پیشگیری از بیماری‌های مزمن و غیر واگیر به‌ویژه  عوامل خطر بیماری‌های قلبی و عروقی لازم و ضروری است.
وی تصریح کرد: بیماری‌های قلبی به‌عنوان شایع‌ترین علت مرگ‌ومیر است، ازاین‌رو سازمان بهداشت جهانی باهدف توسعه آگاهی بخشی و اطلاع‌رسانی، روزی را در سال به نام روز جهانی قلب در نظر گرفته است که یک شعار را مبنی بر شرایط روز تعیین می‌کند که شعار امسال سلامت قلب، سلامت جامعه است.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان اظهار داشت: راه‌های پیشگیری از بیماری‌های قلبی، عروقی انجام فعالیت‌های ورزشی، رژیم غذائی صحیح است.
به مناسبت گرامیداشت روز جهانی قلب، همایش پیاده‌روی کارکنان شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان از محل شبکه بهداشت به مقصد پارک مرجان و بالعکس انجام شد و در این برنامه مسابقه طناب‌کشی انجام و به برندگان جوایزی اهدا شد و از حاضرین با صرف صبحانه سالم پذیرایی به عمل آمد.
بخشدار مرکزی شهرستان کنگان، رئیس شورای اسلامی شهر کنگان، اجرائیات شهرداری و رئیس و کارکنان هلال‌احمر شهرستان در این برنامه حضور داشتند.


انتهای پیام/ م.س ۳۰۷۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
همایش     روز.جهانی.قلب     مهندس.محمود.میرحاجی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.کنگان        

تاریخ بروز رسانی:   19 مهر 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >