رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر:
بیش از ۳۰۰۰ مأموریت اورژانسی در طرح امداد نوروزی استان بوشهر انجام شد

14 فروردين 1402
رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر گفت: بیش از ۳۰۰۰ مأموریت اورژانسی در طرح امداد نوروزی استان بوشهر انجام شد.

دکتر سید حسین موسوی اظهار داشت: در طرح امداد نوروزی که از ۲۴ اسفندماه سال گذشته آغاز تا ۱۴ فروردین سال جاری پایان یافت و در این مدت بیش از ۱۰ هزار تماس، ۳ هزار و ۵۵۴ مأموریت اورژانسی رقم خورد.
وی تصریح کرد: این تعداد مأموریت نسبت به طرح امداد نوروزی سال گذشته ۳۰ درصد افزایش نشان می‌دهد.
دکتر موسوی اظهار کرد: دراین‌بین ۸۲۴ مأموریت مربوط به حوادث ترافیکی است که برخلاف روزهای عادی بیشتر در جاده اتفاق افتاده است و ۲۴ درصد افزایش را نشان می‌دهد.
رئیس اورژانس بابیان اینکه تاکنون ۹ فوتی ترافیکی در مأموریت‌های اورژانس استان گزارش شده است ادامه داد: به‌طورکلی شمار جان‌باختگان در این نوروز نسبت به سال گذشته ۶ درصد کاهش دیده می‌شود.
وی با اشاره به ۶ مورد غرق‌شدگی و ۶ مورد مسمومیت گاز منوکسید کربن ادامه داد: بیشترین امداد در حوادث غیر ترافیکی مربوط به بیماران قلبی و بعد از آن مشکلات تنفسی است؛ اما شمار مسمومیت‌های غذایی هم نمی‌توان نادیده گرفت.
رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی بوشهر عنوان داشت: در این طرح اورژانس، ۱۵ مورد کمک به مادر باردار را در کارنامه خود ثبت کرد که یک مورد مادر باردار نیز توسط بالگرد از خارگ به بوشهر منتقل شد.
وی یادآور شد: امسال ۶۶ مرکز اورژانس و سلامت نوروزی، ۵۷ پایگاه اورژانس و ۹ پایگاه سلامت به‌منظور خدمات‌رسانی بهتر در تعطیلات نوروزی به گردشگران و مردم در استان بوشهر فعال شد.
 دکتر موسوی با اشاره به مجموع پایگاه‌های اورژانس، ۱۸ پایگاه شهری، یک پایگاه هوایی و ۳۸ پایگاه جاده‌ای افزود: با حمایت رئیس دانشگاه علوم پزشکی و سازمان اورژانس کشور در سال جدید جهت کاهش رسیدن تکنسین بر بالین مددجو و ارائه بهترین خدمت درمانی در کمترین زمان موتور آمبولانس نیز به ناوگان اورژانس اضافه شد.
وی افزود: پاسخ به مشاوره‌های پزشکی توسط کارشناسان پرستاری و پزشک عمومی حاضر در مرکز پیام استان بوشهر برای ارتقا و بهبود سطح خدمات درمانی ارائه‌شده به مهمانان از دیگر خدمات این مدیریت در استان بوشهر است.
دکتر موسوی بابیان اینکه در تمام ایام سال یک پزشک به‌صورت ۲۴ ساعت در ستاد اورژانس حضور دارد گفت: تیم پاسخگو به تلفن‌های ۱۱۵، کارشناس پرستاری و کارشناس مامایی هستند تا در زمان بروز هر حادثه‌ای مردم از راهنمایی تیم متخصص بهره بگیرند.
: در این طرح تیم‌های عملیاتی و پایگاه‌های ۱۱۵ استان توسط رئیس دانشگاه علوم پزشکی، رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و تیم‌های مدیریتی رصد شد و عملکرد اورژانس روزانه موردبررسی و پایش قرار گرفت.
انتهای پیام/ ز.ن ۵۰۰۰۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
ماموریت.اورژانس     اورژانس115     دکتر.سیدحسین.موسوی        

تاریخ بروز رسانی:   14 فروردين 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >