هشدار رئیس اورژانس 115 بوشهر؛
مراقب گزش و نیش حشرات و خزندگان باشید

30 ارديبهشت 1402
رئیس اورژانس پیش بیمارستانی استان بوشهر گفت: هرساله با رسیدن فصل گرم و افزایش دمای هوا در استان بوشهر شاهد تحرک بیشتر حشرات و خزندگان هستیم که این موضوع خطر عقرب گزیدگی، مارگزیدگی و گزش حشرات را نیز افرایش می‌دهد.

دکتر سید حسین موسوی گفت: پدیده عقرب گزیدگی و مارگزیدگی در استان بوشهر در مزارع، مناطق خشک، کویری و همچنین در دشت‌های استان بوشهر شایع‌تر است با این ‌وجود باید با رعایت نکات ایمنی از خطرات آن در امان ماند.
دکتر موسوی افزود: پوشیدن لباس‌های با پوشش مناسب و استفاده اصولی و استاندارد از حشره‌کش‌ها نقش بسزایی در پیشگیری از آسیب‌های ناشی از گزش خزندگان و حشرات دارد.
رعایت نکات بهداشتی عامل پیش‌گیری از فساد مواد غذایی در فصل گرم
وی تصریح کرد: مسمومیت‌های ناشی از فساد مواد غذایی نیز از دیگر مواردی است که در فصل گرم افزایش پیدا می‌کند و باید با رعایت نکات بهداشتی از بروز آن جلوگیری کرد.
دکتر موسوی گفت: از یاد نبریم که شروع فصل گرم موجب افزایش فساد مواد غذایی و نوشیدنی‌ها نیز می‌شود به همین دلیل هم استانی‌های عزیز باید مراقبت از محل نگهداری غذا و نوشیدنی خود را نیز جدی بگیرند.
رئیس اورژانس پیش بیمارستانی استان بوشهر خاطرنشان کرد: در صورت بروز هرگونه موارد تهدیدکننده حیات ناشی از مسمومیت‌های حاد غذایی، گزش حشرات و خزندگان با همکاران ما در اورژانس 115 تماس گرفته یا در صورت لزوم به نزدیک‌ترین مرکز درمانی مراجعه نمایید.
انتهای پیام/ زن: 5000

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
گزش     دکتر.سیدحسین.موسوی     فرهنگ.سلامت        

تاریخ بروز رسانی:   30 ارديبهشت 1402

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >